HABERLERYEŞİL İŞ

AB Çevre Ödülleri'ni Kazananlar Açıklandı: Arçelik ve EnerjiSa

Organizasyonu REC ve TÜSİAD tarafından yapılan Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye Programı ödülleri 7 Nisan 2010 akşamı Beşiktaş Conrad Oteli’nde yapıldı. Yönetim ve ürün kategorilerinde Arçelik A.Ş süreç kategorisinde ise EnerjiSa birinci oldu.
Sürdürülebilir kalkınmaya yapılan katkının kriter olarak alındığı yönetim ödüllerinde Arçelik birinci olurken finale kalan Coca Cola İçecek A.Ş ve Siemens A.Ş de ödüllerini aldılar
Çevre dostu hizmet ve inovasyonların ödüllendirildiği ürün dalında birinciliğe Arçelik’in az enerji ve su tüketen economist serisi çamaşır makinaları layık görüldü. Ödül alan diğer finalistler ise Arçelik A.Ş Pişirici Cihazlar İşletmesi ve Eczacıbaşı Vitra oldu.
Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye Programı’nın son kategorisi olan Süreç dalında yenilikçi bir üretim teknolojisi geliştiren ve uygulayan şirketler gözetiliyor. Süreç branşında birinciliğe layık görülen şirket üretim aşamasında yaşanan kayıpları önleyen teknoloji geliştirmeyi başaran EnerjiSa oldu.
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, törende yaptığı konuşmada çevre dostu teknolojilerin geliştirilmesi ve düşük karbonlu ekonomiye geçiş konusunda iş dünyasının kritik bir rol ve öneme sahip olduğunu vurguladı. REC Türkiye ve Karadeniz Ülkeleri Bölge Direktörü Dr. Sibel Sezer Eralp ise AB Çevre Ödülleri’nin tam üyelik yolunda ilerleyen şirketler için büyük önem arz ettiğini belirtti.
AB Çevre Ödülleri çevre ve doğa dotu şirketlerin başarılarını takdir etmek için Avrupa Komisyonu tarafından 27 üye ülke ve aday ülkelerde iki yılda bir düzenleniyor. Türkiye Programı’nda seçilen şirketler ise Brüksel’de düzenlenen törenlerde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanıyorlar.

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Vaillant Türkiye ve EnerTeach Projesi

Önceki Haber

Schneider Electric Manisa'da Çevre Dostu Fabrika Açtı

Sonraki Haber