Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

Greenpeace, TOSHIBA Portege R600'ü En Çevreci Notebook Seçti

357 0

Greenpeace tarafından yapılan “Çevreci Elektronikler Araştırması 2009 ” çalışmasında Toshiba’nın Portege R600 modeli notebook kategorisinde birinci ilan edildi. Toshiba Greenpeace’in araştırmasında tüm üreticiler arasında çevreye zararlı kimyasal maddeleri kullanmaktan kaçınan firmalar arasında en yüksek puanı aldı.
Toshiba Bilgisayar Sistemleri A.ş. Genel Müdürü Aytaç Biter dünyanın en hafif notebooku olan Portege R600’ün en verimli şekilde civa ve benzeri çevreye zararlı kimyasallardan uzaklaştırılarak üretildiğini ve aynı zamanda Energy Star 4.0 uyumlu olduğunu belirtti. Biter, Led arka alan ışıklandırması, en yeni işlemci kullanımı, SSD (Solid State Drive) kullanımı ve düşük enerji harcayan uzun süreli pili ile çevreci tutumunu devam ettirdiğini vurguladı.
Portege R600 sadece 779 gr agırlığı ve 128 GB SSD ile hem şık hem kullanışlı hem de fonksiyonel kullanım şansını bir arada sunuyor.
En yeni işlemci olan Intel Centrino 2, 12,1’ Led ışıklandırmalı ekranı ile her yerde mükemmel görüntü sağlıyor. Bunların dışında geniş bant sayesinde 7,2 Mbps hızında data aktarımı, kablosuz bağlantı, bluetooth ve 8 saatlik pil ömrü sağlayabiliyor. R600 aynı zamanda sıvı dökülmesine karşı korumalı klavyesi, parmak izi okuyucu, darbe koruması ve uzaktan kontrol özelliklerine sahip. Opsiyonel olarak 7 mm SuperMulti DVD sürücüsü seçeneği sunan R600 bu ekstra donanım ağırlığa sadece 75 gr’lık artı değer eklemesine rağmen kategorisinin en hafif notebook’u olma özelliğini de koruyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paylaş