Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

Üniversite Gençliğine Yeşil Festival

327 0

Odak Kurumsal tarafından düzenlenen Sürdürülebilirlik Akademisi’nin gençlik programı olan GreenFest Turkey, 16 – 18 Mayıs’ta Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleştirilecek.
Festival etkinlikleriyle üniversiteli gençlerin küresel ısınma, iklim değişikliği ve yeşil iş dünyasıyla ilgili farkındalıklarını artırmak, dünyayı tehdit eden çevre sorunlarına sürdürülebilir bir yaklaşımla çözümler üretmek hedefleniyor.
Türkiye’ deki diğer üniversite öğrencilerinin de katılımıyla gerçekleşecek etkinliğe Philips, Schneider Electric, Unilever, Finansbank, Jotun, Basf, Toyota, Soyak, WWF gibi kurumlar destek veriyor.
Greenfest kapsamında sürdürülebilir gelecek konulu bir de konferans olacak. WWF Mütevelli Heyeti Üyesi Akın Öngör, TÜSİAD Çevre Çalışmaları Grup Başkanı Musa Galip Eroğlu, Unilever Türkiye CEO’su İzzet Karaca, Toyota Pazarlama CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Schneider Electric Genel Müdürü Turhan Turhangil ve iş dünyasından önemli isimler gençlerle bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.
Sürdürülebilirlik Akademisi, Boğaziçi Üniversitesi’nin Çevre, İşletme, Ekonomi, Mühendislik Öğrenci Kulüpleri, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve Boğaziçi Üniversitesi Sürdürülebilir Kalkınma ve Temiz Üretim Merkezi’nin (UYGAR) ortak çalışmasının ürünü Greenfest 3 gün sürecek. Festivalde çevre konulu fotoğraf ve bisiklet yarışmaları, çeşitli çevre etkinlikleri izlenebilecek.
Festival programına www.greenfestturkey.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sürdürülebilirlik Akademisi’yle ilgili detaylı bilgi için: www.sürdürülebilirlikakademisi.com

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paylaş