Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

Profilo’dan Enerji Tasarrufu İçin Püf Noktaları

240 0

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri ev hanımlarını enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmek amacıyla yürüttüğü Türkiye Enerjisini Topluyor” projesinin 5. etabına başladı. Proje kapsamında bugüne kadar yaklaşık 350’ye yakın ev ziyaret edildi ve 3000’i aşkın ev hanımına ulaşıldı. Profilo, yılsonuna kadar 500 haneye ve 5000’i aşkın ev hanımına ulaşmayı hedefliyor. İşte Profilo’nun aile bütçelerine katkı sunmak için önerdiği püf noktalarından birkaçı:
• “Çamaşırlarımı yüksek ısıda yıkamam lazım” diye düşünmeyin. Tüm çamaşırları yüksek ısıda yıkamak sadece daha fazla enerji harcamanıza sebep olur.
• Buzdolabınızdaki sıvı yiyeceklerin üzerini kapatın. Sıvı yiyecekler dolabın içindeki nem oranını artırarak kompresörün daha fazla çalışmasına neden olur.
• Dondurulmuş gıdaları derin dondurucudan 1 gün önce çıkarıp buzdolabınıza koyun. Donmuş ürün, dolaba soğukluk vereceği için dolabınız daha az enerji harcayacaktır.
• Buzdolabınız fırın ve diğer ısı kaynaklarından uzakta olsun ki, serin kalmak için çok fazla çaba sarf etmek zorunda kalmasın.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paylaş