Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

Lenovo Karbonundan Daha da Kısacak

471 0

 
 
 

Uluslararası bilgisayar üreticisi Lenovo, Amerika Çevre Koruma Ajansı (EPA) ile işbirliği yaparak, sorumlu olduğu karbondioksit salımlarını azaltmak için kolları sıvadı. Şirketin hedefi, 2012 yılından itibaren her yıl üretim ve nakliyeden kaynaklanan 66 milyon metrik ton karbondioksit ve 200.000 ton nitrojen oksit yayılımını azaltmak.
 
Lenovo, kendi üretim sahalarında ortaya çıkan zararsız katı atıkların yüzde 97’sini, yine üretim sahasında kullanılmak üzere geri dönüştürüyor ve üretim yaparken enerji tasarrufuna yönelik teknolojileri etkin olarak kullanmaya dikkat ediyor. Lenovo monitörlerinde kullanılan plastiğin yüzde 30’u düşük oranlı halojen içeren, geri dönüşümlü bir malzemeden. Çok çeşitli kimyasal testten geçirilen masaüstü ve dizüstü bilgisayarları, iş istasyonları ve monitörleri GREENGUARD Çevre Enstitüsü’nün (GEI) sertifikasına sahip. Şirkete ait neredeyse tüm ürün grupları, yüzde 70 daha az enerji harcatan Energy Star özelliğine sahip.
 
Lenovo ürünlerinin paketlemesinde köpük yerine yüzde 100 geri dönüştürülebilir malzeme kullanılıyor. Nakliyat aşamasında da, hava taşımacılığına oranla daha düşük yakıt harcanılan deniz taşımacılığının kullanımı tercih eden Lenovo, çevreci yaklaşımın önemini vurguluyor.


 

Yorum Yok

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paylaş