Duvarlara yalıtım yapılsa da camdan kaçan ısıyı tutmak zor diye bilinir. Isı yalıtımı ve otomotiv sektöründe hizmet veren KBT Kimya, bu soruna çare olabilecek yeni bir ürün piyasaya sürdü. Hem güneşin zararlı ışınlarına karşı kalkan oluşturan hem de enerji tasarrufu sağlayan KristalBond marka camlar artık Türkiye’de.
 
Japon menşeli, Malezya üretimli sıvı cam kaplaması KristalBon 10 yıl garantili bir ürün. Üretiminde Sol-Gel teknolojisi ile nanoteknoloji birlikte kullanılıyor. Yüksek teknoloji sayesinde bu camlar güneş ışığını içeri alırken zararlı kızılötesi ışınları yüzde 90, morötesi (UV) ışınları ise yüzde 99 oranında kesiyor; buna karşılık ışık geçirgenliği yüzde 76 seviyesinde.
 
Kristalbond cam yazın, kızılötesi ışınları kestiği için ortamda 6 ile 10 derecelik bir serinlik sağlıyor; kışın ise iç mekandaki sıcağın camlardan dışarı kaçmasını önleyerek yaklaşık 3 derecelik bir fark sağlıyor. Böylece Kritalbond ile yazın klima kullanımını azaltmak, kışın da iç mekanda ısıyı korumak ve pencerede buğulanma sorunundan büyük ölçüde kurtulmak mümkün.


 

Lenovo Karbonundan Daha da Kısacak

Previous article

Odanızı Hangi Ağaçta Alırsınız

Next article

You may also like