Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

Samsung ve Jamie Oliver Olimpiyatlar’da Buluştu

350 0Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi 2011’de dünyanın en sürdürülebilir teknoloji şirketi seçilen Samsung ve gelecek nesilleri obeziteden kurtarmaya baş koymuş şef aşçı Jamie Oliver Londra Olimpiyatları’nda buluşuyor. Kablosuz İletişim Ekipmanları ile Dünya Olimpiyat Partneri olan Samsung Electronics, 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında marka elçisi olarak Jamie Oliver ile özel bir anlaşma imzaladığını açıkladı.
Samsung Electronics Spor Pazarlama Global Başkanı ve Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Sunny Hwang, Samsung markasının amacının Londra 2012 Olimpiyatları’nı herkesin olimpiyatları haline getirmek olduğunu söyledi. Hwang, “Jamie, nasıl sağlıklı ve dengeli bir yaşam sürülebileceği gibi evrensel birçok konu hakkında benzersiz bir perspektife sahip. Kendisi insanlarla iletişim kurmayı seven, tutkulu bir kişilik ve her kesimden insanın bu konulara ilgi duymasını sağlayan, doğuştan gelen bir yeteneği var” şeklinde konuştu. İngiliz şef aşçı Jamie Oliver ise ortaklık anlaşmasıyla ilgili yapılan basın toplantısında yaptığı konuşmada Samsung’un, dünyanın dört bir yanından gençleri Olimpiyat Oyunları’na dahil etmek amacıyla bir dizi olağanüstü girişimde bulunduğunu hatırlatarak, anlaşmanın tarafları olarak mümkün olduğunca çok insanın bu inanılmaz etkinliğin bir parçası olmasını istediklerini vurguladı. Jamie Oliver, uzun zamandır ABD’nin kronikleşmiş çocuk obezitesi sorunuyla mücadele etmek için Gıda Devrimi programını başlattı. Üstelik bu programın ilk işaret fişeği de obezite yüzünden en fazla ölümün yaşandığı Huntington kasabasında atıldı. Jamie Oliver gelecek nesillerin sağlıklı beslenebilmesi için televizyonda yaptığı yemek programlarında hazırlama süresi 30 dakikayı geçmeyen tarifler yapıyor. Kendisi de İngiltere Essex’teki evinde yetiştirdiği organik mahsulleri kullanıyor.
Londra daha olimpiyatlara aday olduğu ilk andan itibaren kampanya odağının merkezine sürdürülebilirlik kavramını koydu. Olimpiyat komitesi iklim değişikliği, atık yönetimi, biyoçeşitlilik konularıyla ilgili projeler geliştirmeye devam ediyor. Bu yüzden Samsung ile Jamie Oliver’ın ortaklığı da ayrı bir önem kazanıyor.
 
 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paylaş