Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

Kadir Topbaş Büyük Zirve Öncesinde Rio’da

366 0


Rio+20 Sürdürülebilirlik Konferansı için Brezilya’nın Rio kentine giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 18 Haziran’da UN HABITAT ve UCLG’nin ortaklaşa düzenlediği “Kentsel Zirve” etkinliğinde sürdürülebilir kalkınma hakkında konuştu.

BM tarafından düzenlenen Rio+20 Sürdürülebilirlik Konferansı için Brezilya’nın Rio kentine giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 18 Haziran’da UN HABITAT ve UCLG’nin (Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler) ortaklaşa düzenlediği “Kentsel Zirve” etkinliğinde sürdürülebilir kalkınma hakkında konuştu.
Dünyanın dört bir yanından belediye başkanlarının katıldığı etkinlikteki konuşmasında, eskiden sürdürülebilir kalkınma dendiğinde olayın yalnızca sosyal, çevresel ve maddi boyutunun göz önüne alındığına değinen Topbaş, artık 3 boyutlu bir bakış açısının yerleştiğini ve bu anlamda özgürlükten, tercihlerin çeşitlenmesinden ve insan merkezli gelecekten de bahsedildiğini ifade etti.
Rio+20’deki katılımlarına bugün de devam edecek olan Topbaş, UCLG Kültür Komitesi’nin açılışında “Kültür: Sürdürülebilir Kalkınmanın Dördüncü Ayağı” isimli bir de konuşma yapacak ve UCLG adına Rio +C40 Kapanış Genel Oturumu’nda yer alacak.
Kaynak: DHA
 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.