Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

Ortakdolap.com: Kullanmadığınız Eşyalar Fidana Dönüşsün

526 0

Tecrübe, bilgi ve duyarlılığın kesiştiği noktada yeşeren yeni bir filiz Ortakdolap.com, kullanılmayan eşyaları ekonomiye tekrar kazandırırken fidana dönüştürüyor. 
Ortak Dolap
Özlem Ünal… Tüketim alışkanlıklarından rahatsız olup kalıcı çözüm arayan ve Ortakdolap.com‘u yaratan; farkındalığı yüksek, çevresine duyarlı ve taşın altına elini koymaya cesaret edebilmiş güzel insanlardan biri. Kullanılmayan eşyaların, ekonomiye tekrar kazandırılırken fidana dönüştüğü mecra Ortakdolap.com’u hayata geçirmeden hemen önce neler hissettiğini şöyle ifade ediyor:
“Yaş 35’ten sonra farkındalıklarım artmaya başladı. Aile kurduktan ve oğlumuza hamile kaldıktan sonra ise resmen boyut değiştirdim.  Öncelikle  40’lı yaşlarda anne olmam nedeniyle kendime çok iyi bakmam gerektiğini anladım. Çocuğumuza daha yaşanılası, hatta tadını alabileceği bir dünya bırakmak en büyük takıntılarımdan biri oldu.
Çevremde olup biten her şey beni daha cok rahatsız etti; nesli tükenen hayvanlar, yok olup giden ormanlar, kuruyan su kaynakları, değişen iklimler, kuraklık, hızla  kirletilen dünyamız… Kaynaklar azaldıkça yapaylaştık, yapaylaştıkça hastalanmaya başladık…
Elimizdeki her şeyi geri dönüştürmek, ekonomiye tekrar kazandırmak birey olarak yapabileceğimiz en ucuz ve en kolay şey. Yeniye olan bağımlılığımızı azaltma, tüketimi en aza indirme ve kullanılmış olanı yeniden ekonomiye kazandırmanın hepimizin sorumluluğu olduğunu düşünüyorum.”
Ortakdolap’ta satılan her ürün için bir fidan dikiliyor. Bu dolaba sunacağınız katkıyla isterseniz gelir elde edebilir, isterseniz elde ettiğiniz geliri bağışlayarak bu ormanın büyümesine destek olabilirsiniz.
Tecrübe, bilgi ve duyarlılığın kesiştiği noktada yeşeren yeni bir filiz Ortakdolap.com. Kök salıp büyümek ve başka hayatları da gölgesinde serinletebilmek için hepimizin desteğine ihtiyacı var. Hadi, bir fidan da siz dikin…
 
Ortakdolap.com’un tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.  
 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paylaş