Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

EKOIQ'nun 34. sayısı çıktı!

522 0

Türkiye’nin ilk karbon nötr dergisi EKOIQ 34. sayısında “Tedarik Zinciri Sürdürülebilirliği” konusunu ele alıyor: En zayıf halka neresi? 

EKOIQ_34

Tedarik Zinciri Sürdürülebilirliği: En Zayıf Halka Neresi?

Pakistan’da izbe bir atölyede çalışanlar, Merter’da tüm yasal haklarından yoksun işçiler ve okyanus ortasında patlamaya hazır dev bir petrol platformunun ortak yanı, dev küresel şirketlerin tedarik zincirinin parçaları olmaları. EKOIQ bu sayıda sürdürülebilirlik zincirinin kayıp halkasının peşine düştü.

Fişini Prizine Sokamayan Medeniyet

Bağlanamayan emniyet kemerleri, takılamayan fişler, karalıkta aranan düğmeler… Enerji mimarı Çelik Erengezgin, tasarım dünyasının dehlizlerine sokuyor bizleri ve vay canına dedirtiyor bir kere daha…

Gereksiz ve Dayatılan Mega Projeler

İstanbul’da 26-27 Ekim’de düzenlenen Çılgın Projeler Konferansı gösterdi ki, çılgın projeler sadece Türkiye’nin ve bugünün sorunu değil.

Peter Senge: “Ticarete değil, ilişkilerin doğasına odaklanın”

The Fifth Discipline (Beşinci Disiplin) ve The Necessary Revolution (Gerekli Devrim) kitaplarıyla yönetim alanında efsaneye dönüşen Peter Senge, bugün şirketlerin herhangi bir ilerleme kaydedebilmeleri için, daha büyük bir sistemin parçası olduklarını anlamak zorunda olduklarını söylüyor. Senge’nin HBR kıdemli editörü Steve Prokesch ile yaptığı mülakatta, “Değer zincirinde çok az güven ve çok az beraber yenilik yaratma becerisi var. Bu değişmek zorunda ve değişmeye başladı da” diyor.

Ekolojik Zekâmızı Gıdıklıyor: ÖKO-TEST

Gelin görün bir dergi nelere kadir; neleri yapabilir ve dönüştürebilir! Tam 28 yıl önce Almanya’da yayın hayatına başlayan ÖKO-TEST, bunun canlı bir kanıtı gibi.

TEMA’dan Çocuk-Doğa İlişkisi Araştırması: “Toprak Dersem Çık!”

Çocuklar ve doğa. İşte bu önemli ilişki üzerine geçtiğimiz günlerde önemli bir çalışma hazırlandı. TEMA Vakfı Eğitim Bölümü Başkanı Burcu Arık, Bilim ve Yayınlar Sorumlusu Ece Çizel, Minik TEMA Sorumlusu Setenay Bayer, konuyla ilgili sorularımızı yanıtladı.
 
Daha fazla bilgi için:
Barış Doğru, EKOIQ Genel Yayın Yönetmeni
baris@ekoiq.com

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paylaş