Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

Yeni yıl hediyeniz nesli tehlike altındaki türlere destek olsun!

269 0

İnsanla doğanın uyum içinde yaşadığı bir geleceğin kurulması için çalışan WWF-Türkiye, yeni yılda nesli tehlike altındaki türlere dikkat çekiyor. Yeni yıl için hediye tercihini WWF-Türkiye’nin yürüttüğü evlat edinme kampanyasından yana kullanan doğaseverler;  dünyada ve Türkiye’de nesli tehlike altında olan panda, kaplan, kutup ayısı, saz kedisi, orfoz ve yunus türlerini koruma çalışmalarını desteklemiş olacak.
WWFGünümüzde doğayı ve doğal kaynakları kullanma biçimimiz, gezegende milyonlarca yıldan beri var olan türleri hızlı bir yok olmaya doğru sürüklüyor. Denizlerin yaramaz çocukları yunuslar, doğal hayatın karizmatik türü kaplanlar, denizlerin en yaşlı gezgini deniz kaplumbağası, doğa korumanın güçlü sembollerinden biri olan pandalar, sazlıklardaki büyük kulaklı saz kedisi, kuzeyin görkemli canlısı kutup ayıları ve denizin kayalık diplerini mesken edinmiş utangaç orfoz…Bu türler, doğal yaşam alanlarının kaybı, aşırı/yasadışı avcılık ve ticaret, kirlilik gibi sorunlar sebebiyle tehlike altında.
WWF-Türkiye nesli tehlike altında olan türlerin korunması için yürütülen çalışmalara destek sağlamak amacıyla evlat edinme kampanyası yürütüyor. Doğanın bu muazzam türlerini korumak için yeni yılda sevdikleriniz adına sembolik olarak evlat edinerek hem anlamlı bir hediye verebilir hem de yürütülen çalışmalara destek olabilirsiniz.  
Evlat edinme seçenekleri:

  • 15 TL ile bir canlı türünü evlat edinebilir,  isme özel düzenlenmiş e-sertifikanızı alabilirsiniz.
  • 35 TL ile bir canlı türünü evlat edinebilir ve sertifikanızı basılı olarak alabilirsiniz.
  • 75 TL ile bir canlı türünü evlat edinebilir ve basılı sertifikanız ile birlikte seçtiğiniz türe özel hediyeleri alabilirsiniz.

 
Detaylı bilgi için: www.destek.wwf.org
 

(Basın Bülteni’nden)

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paylaş