Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

EKOIQ'nun 35. sayısı çıktı!

417 0

Türkiye’nin ilk karbon nötr dergisi EKOIQ 35. sayısında, 2013 değerlendirmesi ve 2014’ten neler beklediğimize ilişkin kapsamlı bir dosya sunuyor.

EKOIQ_Sayı 35

 
* 2013 Değerlendirmesi – 2014 Beklentileri!
Asıl soru şu aslında: “Bir Sonraki Yıl Nasıl Bir Öncekinden İyi Olur?” Fikir ve kanaat önderleri, daha iyi, mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir dünya için geçtiğimiz yılı ve gelecek yılın olasılık ve fırsatlarını değerlendirdi.
* 2013’ün En İyi 10 Sürdürülebilirlik İnovasyonu
Dünyanın en yenilikçi sürdürülebilirlik projelerini ve teknolojilerini değerlendiren uluslararası Sustainia organizasyonunun 2013 yılı için seçtiği en iyi 10 çözüm sayfalarımızda…
* Hakan Gürdal: “Biraz Bencil Olun ve Geleceğinizi Düşünün”
Türkiye’de sürdürülebilirlik ve iş dünyası deyince aklımıza ilk gelen isimlerden biri hep Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal oluyor. Nedeni basit: Konuyu evirip çevirmeden, sorumlulukları başkasına yüklemeden, olanca açıklık ve samimiyetle konuşuyor.
* Sürdürülebilir İş ve Yaşam İçin Hukuk Gerekli
Sürdürülebilirlik çalışmaları için hukuk ne anlam ifade ediyor? Veya hukuk, sürdürülebilir bir yaşamın kurgulanmasında nasıl bir yer tutuyor? Avukat Dr. Halil Doğru, EKOIQ için yazdı…
* Yoksa Raporları Sadece Annelerimiz mi Okuyor?
Ethical Corporation’ın düzenlediği 7. Kurumsal Sorumluluk Raporlaması ve İletişimi Zirvesi geçtiğimiz ay Londra’da gerçekleşti. Türkiye’den tek katılımcı olan Elif Özkul Gökmen, zirveyle ilgili izlenimlerini EKOIQ okuyucularıyla paylaştı.
* Varşova İklim Değişikliği Konferansı: Paris’e Sevgilerle
Uluslararası iklim müzakerelerini Türkiye’de en iyi izleyen isim olan Semra Cerit Mazlum, “Kayıp Konferansın Kazanımları” tanımlamasıyla geniş bir değerlendirmeyi EKOIQ için yazdı.
* Karbon Nötr Kuryeler Yolda
Şehiriçi ulaşım büyük kentlerde her geçen gün zorlaşıyor. Hem trafik hem de artan karbon emisyonları açısından. Yeni kurulan Bisiklet Kurye, ise sıfır karbonlu bir taşıma öneriyor.
 
Daha fazla bilgi için:
Barış Doğru, EKOIQ Genel Yayın Yönetmeni
baris@ekoiq.com

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paylaş