Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

Neylan Süer*: “2014’te Binlerce Çocuğumuza ve Ailesine Daha Ulaşacağız”

538 0

2013 Değerlendirmesi – 2014 Beklentileri
Neylan Süer
Bosch Ev Aletleri olarak, insana ve doğaya karşı saygılı ürünler üretme anlayışı, bizim iş süreçlerimizin temelini oluşturuyor. Bu anlayış, Bosch’un DNA’sına işlemiş durumda ve 125 yıldır dünyada, 100 yılı aşkın süredir de Türkiye’de bu felsefe ile üretim yapıyoruz. “Yaşam için teknoloji” sloganı çerçevesinde geliştirdiğimiz doğa dostu teknolojilerle enerji ve su tasarrufu, doğal kaynakların bilinçli kullanımı, karbon ayakizinin azaltılması, atık yönetimi gibi sürdürülebilirlik şemsiyesi altında bulunan birçok farklı konuya dikkat çeken bir markayız.
İyi bir kurumsal vatandaş olmanın verdiği sorumluluk ve toplumsal gelişime katkı sağlamak hedefi ile uzun yıllardır “çevre ve eğitim odaklı projeler” hayata geçiriyor, etkisi ve yaygınlığının gücüne inandığımız projeleri de tüm gücümüzle destekliyoruz.
2011 yılında 5 Haziran Dünya Çevre Günü ile birlikte yayın hayatına başlayan yeni web sitemiz Bosch Çevre Kulübü ile çevre bilincine sahip nesiller yetiştirilmesine katkı sağlamaya devam ediyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından 15 bin çocuk üye sayısına ulaşan Bosch Çevre Kulübü web sitemizle binlerce çocuğumuza daha ulaşmayı hedefliyoruz.
Çevre ve eğitim odağında 2008’den bu yana desteklediğimiz projelerden biri de Yeşil Kutu Çevre Eğitimi Projesi. Sürdürülebilir kalkınma ve çevre eğitiminin geliştirilmesini amaçlayan Yeşil Kutu Projesi kapsamında gelecek nesillere çevre bilinci aşılamayı hedefliyoruz. Proje kapsamında Türkiye çapında toplam 11 bin öğretmen ve 1 milyonu aşkın öğrenciye ulaştık.
National Geographic Channel ile 2012 yılı itibariyle başlayan işbirliğimiz çerçevesinde doğa dostu hareket projesini hayata geçirdik. Bu işbirliğimiz kapsamında NatGeo kâşifi Thomas Culhane’i Türkiye’ye getirerek, İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere toplam üç ilimizde, altı farklı üniversitede, 10 binlerce gencimiz için çevre seminerleri düzenledik. Gençlerimizi iklim değişikliği, çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularında bilgilendirdik. Ayrıca National Geographic Türkiye’nin çektiği Bozayının İzinde: Sarıkamış belgeseline sponsor olduk. Ülkemizin nadide sık ormanlarından Sarıkamış’ta, bozayıların izlenmesi ile yaban hayatın sürdürülebilirliğine katkı sağlayacak böyle önemli bir bilimsel araştırmaya Bosch olarak destek vermekten gurur duyuyoruz.
2008 yılında hayata geçirdiğimiz ve çok önem verdiğimiz bir projemiz de Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu. Adım adım gezdiğimiz Anadolu’da çocukları tiyatroyla buluşturan bu proje kapsamında toplamda 80 bine yakın çocuğumuza ve ailelerine ulaşarak, çevre koruma bilinci, doğa ve hayvan sevgisi aşılamış olduk. Yeni sezonda Eylül 2013 – Haziran 2014 tarihleri arasında tiyatromuz toplam 76 temsil gerçekleştirerek, daha binlerce çocuğumuza ve ailesine ulaşacak.
Uzun yıllardır yatırımını yaptığımız ve gönülden desteklediğimiz projelerimizi, 2014 yılında da yeni uygulama ve içeriklerle sürdürmeyi, geliştirmeyi planlıyoruz.
* Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.