Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

Küresel Etki Yarışması – Türkiye: Aklınız Gelecekte mi?

267 0

PosterA5 SU GIC TurkeySingularity University Global Impact Competition (GIC) Turkey-Küresel Etki Yarışması başvurulara açıldı.
NASA’daki Singularity University(SU) bu yıl Türkiye Küresel Etki Yarışması’nı açıyor. Seçilen projenin sahibi, üniversitenin Yaz Programı’na tam burslu katılmaya hak kazanacak. Türkiye’den girişimciler, sanatçılar, teknoloji tutkunları, bölgelerindeki 1 Milyon ve üzeri insanın yaşamını iyileştirmeyi amaçlayan projeleriyle yarışmaya başvurabilirler.
Singularity University’nin Küresel Etki Yarışması, katlanarak gelişen teknolojilerin kullanımıyla insanların yaşamını iyileştirecek yeniliklerin ortaya konmasını amaçlıyor. Üniversite, yarışmayı bölgeye üçüncü kez getiriyor. İlk ikisinde Orta ve Doğu Avrupa şemsiyesi altında Budapeşte merkezli olarak gerçekleşen bölgesel yarışma bu sene Türkiye merkezli ve yakın çevresine açık olarak düzenlendi. Bu yıl İklim, Çevre ve Enerji temasıyla açılan yarışmayı kazanan GSP’14 Lisansüstü Programı‘na katılacak. 25.000$ değerindeki ödül, eğitim, konaklama ve yemek masraflarını karşılayacak.
SU Küresel Etki Yarışması Türkiye 2014’e başvurmak isteyen adaylar http://gic.singularityu.org/turkey adresindeki yarışma sitesinden 21 Şubat tarihine kadar kayıt yaptırabilirler. İki turda değerlendirilecek projelerden finale kalanlar, 28 Şubat tarihinde açıklanacak ve finalistler Mart ayında projelerini İngilizce olarak jüriye sunacak.
 
Detaylı bilgi için: 

Lâle Başarır, Singularity University Türkiye Temsilcisi, lale.basarir@singularityu.org / 0 533 764 0216

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paylaş