Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

Alternatif Enerji’de “Yılın En’leri” Ödülleri

447 0

2014, kimimiz için yorucu, kimimiz için verimli, kimimiz için ise heyecanlı bir yıl oldu. Alternatif Enerji ekibi ola­rak biz çok çalıştık, çok gezdik, çok öğrendik. 2014’ü yenilenebilir enerji sektörünün sosyal medyada en fazla takipçisi olan dijital platformu ve en çok takip edilen web sayfalarından biri olarak kapadık.
enerji
2014 bitiminde bir geleneği, temiz enerji ve sürdürü­lebilirlik alanında da yerine getirdik ve bu alana des­tek veren şirketleri öne çıkaracak şekilde “Alternatif Enerji’de Yılın En”lerini belirledik. 9 Ocak 2015 tari­hinde gerçekleştirilen “Alternatif Enerji Basın Özel Et­kinliği” sırasında düzenlenen ödül töreninde, ödüller sahiplerini buldu. Siz de 2015 için ödülleri için öneri­nizi info@alternatifenerji.com adresine iletebilirsiniz.
Yılın En “Öğrenci Dostu” Şirketi: Bu kategorinin biz­ce kazananları Anadolu’daki üniversite etkinliklerimi­zin tamamına tereddütsüz ve samimiyetle sponsor olan Upsolar ve Fichtner şirketleri oldu. İş insanları ya da sanayiciler yerine üniversite öğrencilerine yatırım yapan her iki şirkete, yüzlerce öğrenci adına tekrar teşekkür ederiz.
Yılın En “Havalı” Şirketi: 2015’te rüzgar enerjisi sek­töründe 30’uncu yılını kutlayacak olan Nordex ile geç­tiğimiz yılın birçok enerji etkinliğinde sponsor olarak karşılaştık ve üniversitelere destek olduklarını duyduk. Türkiye’nin en büyük rüzgar projelerine imza attılar. Hem büyüdüler, hem büyüttüler, yani çok havalılardı.
Yılın En “Sıcakkanlı” Şirketi: Magmaya en yakın (yani en sıcak) enerji türü olan jeotermal enerjide Türkiye’nin ilk ve büyük yatırımcılarından MB Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat, Bursa’daki etkinliği­mize bizzat katılarak, gençlerle son derece samimi ve yakın ilişkiler kurdu. Bu da yetmedi, yeni iki santralı daha devreye soktu. Her demecinde temiz enerjiye olan inancını yineledi ve hep sıcakkanlıydı.
Yılın En “Hızlı Koşan” Şirketi: Hem İstanbul Maratonu’nda 42 km’lik parkuru tamamlayan, hem de Türk solar piyasasındaki satışlarında başarıdan başarıya koşan Eren Ergün, Canadian Solar adına hak ettiği bir başarı sağlamış oldu. Seneye birlikte İstanbul Maratonu için daha büyük bir organizasyon planladığımız Eren Bey, sektörün “en fit” profesyoneli, biz şahidiz!
Yılın En “Designer” Şirketi: Tasarladığı tüm ürünlerde verimlilik ve temiz enerjiyi ön planda tutan ve yurtdışın­daki yarışmalarda aldığı ödüllerle göğsümüzü kabartan Hakan Gürsu’nun kurucusu olduğu Designnobis’ten daha doğru bir seçim olamazdı. Şirket, şu ana kadar al­dığı onlarca büyük ödülün yanına bunu koyarak, bizleri de onore etmiş olacak.
Yılın En “Enver” İsmi: Enerji verimliliği (EN-VER) ko­nusunda yapılan tüm seminer, webinar gibi etkinliklere ilk günkü heyecan ve istekle katılan, destek veren ve bu alandaki duayen isimlerinden Arif Künar’a bu vesile ile tekrar teşekkür etmek istedik.
Yılın En “BİS Yapan” Şirketi: Defalarca sektörünün en Beğenilen, İnovatif ve Sürdürülebilir (BİS) şirketi seçi­len Akçansa, çevreye en çok zarar veren sektörlerden biri olarak algılanan çimentoda nasıl farklı olunabilece­ğini gösterdi. Biyoçeşitlilik, B2B Pazarlama gibi asıl işi olmayan konulara girdi, gayet iyi de yaptı. Bunlar da yetmedi, bir fabrikasına %100 temiz enerji hedefi koydu.
Yılın Alternatif Enerji Ödülleri’nin detayları için: http://www.alternatifenerji.com/yilin-alternatif-enerji-odulleri.html adresini ziyaret edebilirsiniz. Alternatif Enerji Basın Özel Etkinliği hakkında bilgi almak için de http://www.alternatifenerji.com/alter­natif-enerji-basin-ozel-etkinligi-gerceklestirildi.html bağlantısını tıklayabilirsiniz.
Senem Gençer
www.twitter.com/altenerji
www.linkedin.com/altenerji

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Paylaş