SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA

Kadıköy Çevre Festivali Başlıyor!

Geçtiğimiz yıl “Kentte Ekolojik Yaşam” teması altında bir araya gelinen Kadıköy Çevre Festivali, ikinci yılında doğadan yana tüm kurumları ve kişileri yeniden bir araya getiriyor. 31 Mayıs- 3 Haziran 2018 tarihleri arasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleşecek festival tüm İstanbullulara doğaya emek verenlerle buluşma ve ekolojik yaşam için adımlar atma fırsatı sunacak.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Kadıköy Çevre Festivali 31 Mayıs- 3 Haziran 2018 tarihleri arasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleşecek. Doğadan ve çevreden yana olan bütün demokratik kitle örgütlerinin, sivil toplum kuruluşlarının, platform ve inisiyatiflerin katılımına açık olan festival, doğayı korumak için emek veren tüm bileşenlerin yan yana durduğu bir atmosferde hayat bulacak.

Katılımcı kurumların stantları ile yer alacağı festivalin programı yine katılımcılarla birlikte oluşturuldu. Atık üretiminin azaltılması hedeflenen festivalde atölye, söyleşi, tiyatro, film gösterimi, sergi, konser gibi çok sayıda etkinlik yer alacak.

Her yaştan ziyaretçinin ekolojik yaşama dair deneyimlerini geliştireceği festival kapsamında katılımcılar stantlarında ekolojik yaşam deneyimlerini ve çalışmalarını paylaşacak. Küçük çevreciler için gün boyu süren atölyeler, drama eşliğinde kitap okumaları ve oyunlar gerçekleştirilecek; üretici kurumların geridönüşüm, iklim, enerji ve su tasarrufu konularında hazırladıkları tiyatro oyunları sergilenecek.

“Marmara Denizi ve Biyolojik Çeşitliliği” konusunun öne çıkarılacağı stantlar ve etkinlikler tüm İstanbullulara dört gün boyunca doğaya emek verenlerle buluşma ve ekolojik yaşam için adımlar atma fırsatı sunacak.

Festivalin detaylı programına http://cevrefestivali.kadikoy.bel.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Uluslararası Biyoçeşitlilik Günü Kutlanıyor: Doğa ile Uyumlu Sürdürülebilir bir Gelecek

Önceki Haber

Seçimlerimiz

Sonraki Haber