Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90

Schneider Electric, “Go Green in the City” Yarışması ile Gençleri Geleceği Tasarlamaya Davet Ediyor

239 0

Schneider Electric’in üniversite öğrencilerini sürdürülebilirlik odaklı fikirlerle geleceği tasarlamaya teşvik etmek üzere düzenlediği “Go Green in the City” yarışmasının finali bu yıl 2-3 Ekim tarihlerinde, Barselona’da gerçekleştirilecek. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler için son başvuru tarihi ise 25 Mayıs 2019.

Schneider Electric uzmanları ile dünyanın önde gelen sektör liderlerinin rehberliğinde bu sene dokuzuncusu düzenlenen “Go Green in the City 2019”da, dijital ekonominin güçlendirilmesi alanındaki zorluklar ve fırsatlara dair cesur fikirler yarışacak. Her sene olduğu gibi bu sene de katılımcı öğrenciler, bir iletişim ağı kurma ve sektör uzmanlarından mentorluk alma şansı yakalayacaklar. Yarışmanın kazananları ise Schneider Electric’te çalışma fırsatı elde edecek.

Yarışmanın, Schneider Electric’in BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) ile ilgili taahhütleri doğrultusunda hazırlanan kategorileri ise şu şekilde; “Geleceğin Binaları”, “Geleceğin Tesisleri”, “Geleceğin Şebekeleri” ve “Sürdürülebilirlik ve Enerjiye Erişim”.

Ayrıca katılımcı takımların akredite işletme, mühendislik, fizik, bilgisayar, matematik ve diğer bölümlerde eğitimini sürdüren iki öğrenciden oluşması gerekiyor. Bunun yanı sıra öğrencilerin yarışma boyunca aynı ülkede veya bölgede olmaları da ön koşul olarak sunuluyor. Schneider Electric’in önem verdiği konulardan biri de cinsiyet eşitliği. Bu doğrultuda ise her takım en az bir kadın üye barındırmak zorunda.

Schneider Electric İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Olivier Blum, “Go Green in the City 2019” hakkında şunları ifade etti: “Bugünün gençleri, kendileri için daha parlak bir gelecek inşa etme anlamında çeşitli zorluklarla karşı karşıyalar. Sürdürülebilir bir gelecek yalnızca gençlere fırsat verilmesi ve inovasyonun arkasındaki itici güç olmalarına yardım edilmesiyle mümkündür. Go Green in the City’nin daha iyi bir gelecek için fikirler geliştiren öğrencilere yönelik bir platform haline gelmesinden gurur duyuyorum.”

Schneider Electric Go Green in the City 2019 hakkında ayrıntılı bilgiye www.gogreeninthecity.se.com ve www.facebook.com/GoGreenintheCity adreslerinden ulaşmak mümkün.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.