Mikado Consulting’in İngiltere Global Action Plan (GAP UK) ile ortak gerçekleştirdiği uluslararası projede gençlerin yaşamak istedikleri dünyanın izleri sürülüyor.

Çocuklar ve gençler için neler önemli? Gençler bu günlerde çevre sorunları, diğer insanlar ve genel olarak yaşam hakkında ne hissediyorlar?

Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı’nın, İngiltere Global Action Plan (GAP UK) ile ortak yürütülen yeni uluslararası projede, gençlerin yaşamak istedikleri dünyayı sorgulamalarına yardımcı olacak; onlara gerekli olan birikimi, becerileri ve özgüveni vererek gençleri keşfetmeye ve önem verdikleri şeyler için mücadele etmeye teşvik edecek uluslararası bir hareketin başlatılması amaçlanıyor.

Gençler, özellikle de iklim ve ekolojik kriz konusunda her geçen gün daha çok endişe ediyorlar. Çözüme katkıda bulunmak için bir şeyler yapmak istiyorlar, ama nereden başlayacaklarını bilmiyorlar ya da yapabileceklerinin herhangi bir fark yaratmayacağını düşünüyorlar. Diğer yandan, öğretmenler, öğrencileriyle iklim değişikliği konusunda tartışmalar yürütmek için yeterince donanımlı hissetmediklerini ve basit yaşam biçimi değişikliklerinden öte öğrencilere ne tavsiye edebileceklerini bilmediklerini belirtiyorlar.

Bu projede öncelikle gençlik için neyin önemli olduğunu daha iyi anlayabilmek üzere anketler yoluyla cevaplar toplanacak. Türkiye ve İngiltere’deki öğrencilerden gelen cevaplar dünyanın her yerinde öğretmenlerin (iklim uzmanları olmaları gerekmeden) yönetebileceği basit egzersiz ve aktivitelerin tasarlanmasına fayda sağlayacak. Bu aktivitelerle birlikte öğretmenler sınıfları ile iklim değişikliği ve ekolojik kriz hakkında anlamlı konuşmalar yapabilecek ve öğrencilerin endişelerinin çözüme yönelik aksiyonlara dönüştürülmesine ve öğrencilerin çevre konusunda değişim yaratıcıları olmalarına yardımcı olacak.

7-18 yaş arası öğrencilerinize, ya da çevrenizdeki çocuk ve gençlere ankete katılmaları için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler. Bağlantıya tıkladıktan sonra “Transform Our World” web sitesinin login kısmından hızlıca kayıt olmanız yeterlidir.

Anket linki          : https://www.transform-our-world.org/youth-survey-turkish

Username          : anket_student

Password            : anket

Not: Anket, akademik uzmanlardan oluşan bir kurulun desteğiyle özenle tasarlanmıştır ancak anketi öğrencilerinize göndermeden önce soruların içeriğini gözden geçirmenizde fayda var.

Bizi sosyal medyada takip etmek için tıklayın: LinkedIn | Instagram | Twitter | Facebook

“Barbar Turistler”

Previous article

ABD Ön Seçimlerinde Yeşil Yeni Düzen Dalgası

Next article

You may also like