Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi

Ads 768x90
Anasayfa Etkinlik Kadıköy Çevre Festivali 2018- Kentte Ekolojik Yaşam
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kadıköy Çevre Festivali 2018- Kentte Ekolojik Yaşam

31 Mayıs 2018 @ 11:00 - 3 Haziran 2018 @ 19:00

Geçtiğimiz yıl “Kentte Ekolojik Yaşam” teması altında bir araya geldiğimiz Kadıköy Çevre Festivali 31 Mayıs- 3 Haziran 2018 tarihleri arasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda ikinci yılında doğadan yana tüm kurumları ve kişileri yeniden bir araya getiriyor.

Doğadan, çevreden yana olan bütün demokratik kitle örgütlerinin, sivil toplum kuruluşlarının, platform ve inisiyatiflerin katılımına açık olan festival, doğayı korumak için emek veren tüm bileşenlerin yan yana durduğu bir atmosferde gerçekleşecek.

Katılımcı kurumların stantları ile yer alacağı festivalin programı yine katılımcılarla birlikte oluşturuldu. Atık üretiminin azaltılması hedeflenen festivalde atölye, söyleşi, tiyatro, film gösterimi, sergi, konser gibi çok sayıda etkinlik yer alacak.

Her yaştan ziyaretçinin ekolojik yaşama dair deneyimlerini geliştireceği festival kapsamında katılımcılar stantlarında ekolojik yaşam deneyimlerini ve çalışmalarını paylaşacak. Küçük çevreciler için gün boyu süren atölyeler, drama eşliğinde kitap okumaları ve oyunlar yer alacak olup çevreye duyarlı üretici kurumların geri dönüşüm, iklim, enerji ve su tasarrufu konularında hazırlamış oldukları tiyatrolar sergilenecek.

“Marmara Denizi ve Biyolojik Çeşitliliği” konusunun öne çıkarılacağı stantlar ve etkinlikler tüm İstanbullulara 4 gün boyunca doğaya emek verenlerle buluşma ve ekolojik yaşam için adımlar atma fırsatı sunacak.

Organizatör

Kadıköy Belediyesi
Telefon:
444 55 22
E-posta:
cevre.mudurlugu@kadikoy.bel.tr
Website:
kadikoy.bel.tr

Mekan

Selamiçeşme Özgürlük Parkı
Özgürlük Parkı, Göztepe Mahallesi, Kadıköy
İstanbul, 34730 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0 216 542 50 00 Dahili: 1647, 1648, 1649, 1658
Paylaş