HABERLER

Yeşil Şirketler Zirveye Oynuyor

Dünyanın çeşitli ekonomi dergileri muhtelif şirket listeleri yayınlarlar. Inc Dergisi de Eylül 2010 sayısında Inc 500 listesini yayınlamış. Mevzubahis dökümün bizi ilgilendiren tarafı ise üç yeşil şirketin bu tabloda kendine yer açmış olması. Yaşanan küresel krize rağmen yeşil şirketlerin yıkılmayıp ayakta kalmasından öte kârlarını yükseltmeyi de başarmış olması umut ve memnuniyet verici bir olay. İşte huzurlarınızda Inc. dergisinin ilk 500 listesine girmeyi başaran üç yeşil şirket:
Gazelle: Listeye 24. sıradan giren Gazelle, eski elektronik eşyalarınızı üstüne para verip geri dönüştürüyor. 1989 model, atsan atılmaz, satsan satılmaz televizyonunuzu en son depoya mı attınız? Gazelle o döküntü televizyonunuzu alıyor, bir de üstüne para veriyor.
Mercury Solar System: 2006 yı-lında Mercury ilk kuruldu¤unda güneş enerjisi pek de popüler bir yatırım alanı değildi. Gene de daha o zaman şirketin kurucularından Jared Haines, yeni kuşak bir güneş enerjisi firması kuracağız diye yola çıktıklarını söylüyor. Güneş enerjisi sektöründe rekabet kızıştıkça Mercury sürekli inovasyonlar yaptı. Mercury Solar System 500 şirket arasında 337. sırada.
Eco-Products: Geri dönüşümlü malzemeden yapılma ofis malzemeleri üreten Eco Products’ı n yirmi yıllık bir geçmişi var. Colorado’lu bir baba-o¤ul tarafından kurulan şirketin 2009 cirosu 47,5 milyon doları buldu. Eco-Products son zamanlardaki en popüler ürünü geri dönüşümlü tek kullanımlık fincanları. Şirket, 297. sırada.

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

WWF'den Kırmızı Alarm

Önceki Haber

BAE'de Ekolojik Okul Seferberliği

Sonraki Haber