Sürdürülebilir şirketlerin başarılarını takdir etmek amacıyla Avrupa Komisyonu tarafından iki yılda bir düzenlenen Sürdürülebilirlik için İnovasyon-AB Çevre Ödülleri Türkiye Programı’nın sahipleri belli oldu. İstanbul Hyatt Regency Otel’de düzenlenen törende, Süreç Kategorisinde, TAI-TUSAŞ –Türk Havacılık ve Uzay San. A.Ş.; Ürün Kategorisinde Kros Teknolojik Ürünler A.Ş. ve Yönetim Kategorisinde ise TOFAŞ Türk Otomobil Fab. A.Ş. ödüllerini aldı.
REC Türkiye ve TÜSİAD’ın evsahipliğinde düzenlenen ödül törenine, AB Bakanı ve başmüzakereci Egemen Bağış, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean Maurice Ripert ve TÜSİAD YK üyesi, Şirket İşleri Komisyonu Başkanı Cansen Başaran ve çok sayıda davetli katıldı.
Süreç kategorisinde, tesislerindeki proseslerde kullanılan toksik ve kanserojen krom (+6) ve krom içeren atıkların azaltılmasını sağladığı uygulama ile birincilik ödülünü TAI-TUSAŞ –Türk Havacılık ve Uzay San. A.Ş. alırken diğer finalist de döküm atölyesi talaş geri kazanımına yönelik projesiyle Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Artema Armatür Grubu oldu.
Ürün kategorisinde tıbbi sıvı atıkların zararsız hale getirilmesine yönelik inovatif cihazı NEUTRALAB ile Antalya merkezli KOBİ, Kros Teknolojik Ürünler A.Ş.’nin alması sevindiriciydi. Ürün kategorisinde diğer finalist ise yüksek miktarda atığı başka bir maddeye dönüştürerek ortaya yeni bir kompozit ürün koyan AGT Ağaç San. Ve Tic. A.Ş. oldu.
Yarışmada Yönetim kategorisinde “7 Adımda Yalın ve Proaktif Çevre Yönetimi” projesiyle birinciliği elde eden Tofaş TOFAŞ Türk Otomobil Fab. A.Ş.’nin yanısıra Akbank, Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Coca Cola İçecek A.Ş. de finalistler arasında yerlerini aldılar.
Yarışmacıların birincisi firmalar Türkiye’yi Avrupa Birliği Çevre Ödülleri yarışmasında temsil edecekler.

Çevre Politikaları Üzerine Denemeler – Ekosistem Algısının Ekonomik Kökenleri

Önceki Haber

Suggestions For Just A Football Fan To Decorate Football-Themed Room

Sonraki Haber

Diğer Haberler