Doğa Koleji ve National Geographic işbirliği ile National Geographic Society’nin 125. yıl kutlamaları çerçevesinde Türkiye’ye gelen dünyanın en ünlü fotoğrafçılarından Matt Moyer, Doğa Koleji öğrencileriyle buluştu. Öğrencilere belgesel fotoğrafçılığının inceliklerini anlatan Moyer, genç fotoğrafçılarla birlikte Doğa Koleji’nin Beykoz Kampüsü’nü fotoğrafladı.

Doğa Koleji & Matt Moyer

Irak Savaşı’ndan 11 Eylül’e, Afganistan’daki paralı askerlerden, Mısır isyanına, dünyayı etkileyen önemli sosyo-kültürel olayları fotoğraflayan National Geographic fotoğrafçısı Matt Moyer, bu kez Doğa Koleji’nin Beykoz Kampüsünü fotoğrafladı.
NationalGeographic Society’nin 125. yıl kutlamaları çerçevesinde National Geographic Türkiye ve Doğa Koleji işbirliği ile İstanbul’a gelen Moyer, fotoğrafa meraklı gençlere, belgesel fotoğrafçılığının a-b-c’sini anlattı. Moyer, Doğa Koleji’nde gerçekleştirilen atölye çalışmasında öğrencilerle birlikte Beykoz’un muhteşem doğasını fotoğrafladı.
_MG_2726Matt Moyer The New York Times, The Independent, The Guardian ve Marie Claire gibi dünyanın önemli yayınlarında görev yapan, National Geographic’in düzenlediği fotoğrafçılık kamplarında ders veren dünyaca ünlü bir fotoğrafçı. “Öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duydum. Hepsi de çok heyecanlı ve yetenekliler” diyen Moyer, Türkiye’ye ilk kez geldiğini, Beykoz Doğa Koleji’nin ise fotoğrafçılar için doğal bir stüdyo olduğunu belirtti.
 
mattmayor2Yarışma, sosyal medyada devam edecek
Beykoz Doğa Koleji’nin fotoğraflandığı ve en iyi fotoğrafın belirlendiği yarışma, 16 Kasım gününden itibaren sosyal medyada devam edecek. Herkese açık olacak yarışma Instagram üzerinden yürütülecek ve Türkiye’nin en büyük sosyal medya yarışması olacak. 2 hafta sürecek yarışmanın jürisi de Matt Moyer. Doğa hashtag’iyle (#Doga) Instagram’a yüklenen fotoğraflar arasından en iyileri belirlenecek. Yarışma Doğa Koleji, Sezgin Yılmaz, Ahmet Erdem ve Devrim Ateş hesaplarından takip edilebilecek.

Rio 2016: Sürdürülebilirlik Maratonu

Önceki Haber

Su Akar, İnsan Ne Yapar?

Sonraki Haber

Diğer Haberler