Sürdürülebilir Gıda İçin Tüm Paydaşlar ile Büyük Buluşma!

Sürdürülebilirlik Akademisi ve TÜGİS işbirliği ile bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan “Sürdürülebilir Gıda Konferansı” Dünya Gıda Günü buluşması ile birleşerek gıda ve sektörün geleceğini ele alıyor. Konferansta; sürdürülebilir büyümeden tarıma, inovasyondan dijital dönüşüme, değişen tüketici davranışlarından sağlıklı beslenmeye, sorumlu üretimden sorumlu pazarlamaya, gıda atıklarının azaltılma- sından yiyecek içecek sektörüne, gıda perakendeciliğinden finansmana, gıda lojistiğinden yerel gıdalar ve kültüre, kadının rolünün güçlendirilmesine kadar birçok önemli konuya yer verilecek.

Geçen yıl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve gıda sektörünün işbirliği ile gerçekleştirilen konferansın, bu yıl da sektörün tüm paydaşlarının yoğun katılıyla gerçekleşmesi bekleniyor. Sürdürülebilir Gıda Konferansı ile ilgili detaylı bilgiye surdurulebilirgidakonferansi.com internet sitesi üzerinden erişebilir, program detaylarını takip edebilirsiniz.

Sürdürülebilir İş Ödülleri 2017 İçin Başvurular Başladı!

Sürdürülebilirlik Akademisi’nin iş dünyasının örnek projelerini ödüllendirmek üzere dört yıl önce başlattığı Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne başvuru süreci başladı. Bu yıl 11 kategoride değerlendirilecek Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne başvuracak kuruluşlar Türkiye’de sürdürülebilir gelecek hedefi ile yeni ekonominin örnek lider kuruluşları arasında yer alacak ve Türkiye’de diğer kuruluşlara model teşkil edecek projelerini paylaşmış olacaklar.
İş dünyasının farklı alanlarındaki iş modellerinin ödüllendirildiği Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne bu yıl “Sürdürülebilir İnovasyon” ve “Sürdürülebilirlik Raporu” olarak iki yeni kategori eklendi. Sosyal Etki, Sürdürülebilirlik İletişimi, İşbirliği, Tedarik Zinciri Yönetimi, Çeşitlilik ve Dahil Etme, Karbon ve Enerji Yönetimi, Atık Yönetimi, Su Yönetimi ve Startup kategorilerinin yanı sıra şirketler bu kategorilerde de başvuru yapabiliyor.

Bu yıl ilk kez yerel yönetimler de Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne başvurabiliyor. Yerel yönetimlerin çevresel ve toplumsal projeleri, Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine katkıları kapsamında ödüllendiriliyor. Bu yıl yerel yönetimlerin de eklenmesiyle her kategoride dört projeye ödül verilebilecek.

Bugüne kadar aralarında Unilever, Vodafone, Garanti Bankası, Ülker, Tofaş, Arçelik gibi Türkiye’nin lider şirketlerinin aldığı ödüllere başvurular 15 Ağustos’a kadar devam edecek. Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde bu yıl da yine her kategoride Türkiye’nin alanında lider isimlerinden oluşan jüri üyeleri başvuruları değerlendirecek. Ayrıntılı bilgi için; surdurulebilirisodulleri.com/2017/.

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Kömür Üzmesin!

Önceki Haber

Ekoiq Kitap Önerileri- Temmuz, Ağustos

Sonraki Haber

Diğer Haberler