16 Türkiye Çatılarında Güneşin Yolu Açıldı mı?
Son zamanlarda Türkiye’de güneş enerjisi konusunda gelişmeler yaşanıyor. Art arda gelen yönergeleri, düzenlemeleri ve açıklamaları Solarbaba platformunun kurucusu Ateş Uğurel’e sorduk.

20 Kurumsal Raporlama 4.0: “Entegre Raporlama” Türkiye ve Dünyadaki Son Gelişmeler
Şirketin sürdürülebilir değer yaratmasının bir ölçüde teminatı olarak düşünebileceğimiz entegre raporlama, kurumlar ve paydaşları, dolayısıyla da sağlıklı bir ekonomi açısından büyük önem taşıyor.

24 Kanal İstanbul ÇED Başvuru Dosyası Ön Değerlendirmesi
“Ölçülemez Tahribatlar Oluşabilir!”Karadeniz ve Marmara Denizi’ni birbirine bağlayacak Kanal İstanbul’un 315 sayfalık ÇED başvuru dosyasını değerlendiren Avukat Ömer Aykul, dosyada büyük eksiklikler bulunduğunu, kıyı ve deniz ekolojisinin adeta yok sayıldığını söylüyor.

32 Biyomimikri: Sürdürülebilir Bir Dünya Zaten VarZorlu değişikliklere adapte olabilen, farkındalık yaratan ve güçlü bir çerçeve oluşturan tasarımlar iyi bir ilham ve gerçeklerin türevini gerektirir. Peki, bize ilham olmak için çevremizi saran doğa ana varken neden farklı yönlere gidiyoruz?

35 Her İşin Başı Sağlık!
17 Küresel Hedef’ten 3’üncüsü “Sağlıklı Bireyler”, çocuk ölümlerinin azaltılmasından salgın hastalıkların sona erdirilmesine, sağlık hizmetlerine erişimden aile planlamasına birçok önemli alt başlığı içeriyor.

36 3 Sürdürülebilir Çözüm, 3 Girişime Destek
Allianz Türkiye, geçtiğimiz yıl, sürdürülebilirlik raporuyla birlikte verdiği taahhütleri yerine getirdiğini açıkladı. Bir yıl içinde üç özel sürdürülebilir çözümü hayata geçirdi ve inovasyon alanında üç girişime destek verdi.

40 Davos 2018’de Dikkat Çeken Sürdürülebilirlik Gündemi
Davos 2018’de büyüme beklentisi, son yedi senedir olmadığı kadar kuvvetli bir şekilde ortaya kondu. Bu beklentiye paralel olarak, ekonomik büyümenin getirdiği aktivitenin çevresel ve karbon ayakizini artırması, iklim konusunda yapılan taahhütlerin önemini de yükseltti.

43 Blockchain Sürdürülebilirlik Çarkını Döndürebilir mi?
Bitcoin bir süredir hızla yükselip düşen değeriyle, yatırımı olsun olmasın herkesin dilinde. Bu kripto para biriminin altyapısı olan blockchain teknolojisinin ise sadece finans alanında değil dijital hakların yönetiminden lojistiğe, e-devlet uygulamalarından tedarik zincirlerine, uluslararası yardımdan sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesine birçok alanda kullanım imkanı söz konusu. Sürdürülebilir kalkınmaya da katkı yapan, her şeyi birbirine bağlayacak eşitlikçi ve şeffaf, tek bir zincir mi geliyor?

70 Bir Oyun Oynadım Dünya Değişti!
Dünyamız simülasyon teknolojileriyle, veriyle, sanal gerçeklikle giderek dijitalleşirken, bu yeni dünyaya uyum sağlamanın en iyi yöntemlerinden birinin de oyunlaştırma olduğunu görüyoruz.

74 Altyapıda Verimlilik ve Büyüme Sağlarken İklim Hedeflerine Ulaşmak
Son dönemde kaydedilen teknolojik ilerlemeler, pek çok “yeşil” alternatifin artık sadece çevresel anlamda değil, ekonomik ve ticari açıdan da mantıklı olduğunu gösteriyor.

78 Atık Değil Hammadde!
Elektrik ve Elektronik Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Derneği (ELDAY) Genel Müdürü Muharrem Yamaç, dünyadaki toplama oranlarına bakıldığında işin başında olduğumuzu ve bir sisteme ihtiyaç duyduğumuzu ifade ediyor.

84 Koşullarından Bağımsız, Oyuncak Her Çocuğun Hakkı!
Önemsiyoruz, eğitim ve sosyal fırsatlara akranları ile eş erişimi olmayan 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için çocuğun temel haklarından biri olan oyun ve oyuncağı araç olarak seçiyor. Kurucusu Gözde Şekercioğlu ile Önemsiyoruz’u ve sosyal etkisini konuştuk.

92 Elektrikli Taşıma Hem Çevreyi Hem de Ekonomiyi Güçlendirecek
Şubat ayında yayımlanan “Avrupa’nın Geleceğini Güçlendirmek: Petrolden çıkış ekonomiyi nasıl güçlendiriyor” adlı raporun merkez senaryosuna göre, elektrikli taşıma 2030 yılına kadar Avrupa’da 206 bin yeni iş olanağı sağlayacak.

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Family-owned florist business looks to bloom in Chestertown

Önceki Haber

Tüm Avrupa İçin Temiz Enerji

Sonraki Haber

Diğer Haberler