Gezegenimizin karşı karşıya kaldığı en büyük kalkınma sorunu olarak kabul edilen iklim değişikliğiyle birlikte su konusu artık çok daha fazla gündemde. Suyun çevresel, toplumsal ve ekonomik boyutları konusunda farkındalığı artırmak ve su sorunlarının çözümüne yönelik güncel yaklaşımları ve konunun medyada ele alınış biçimlerini tartışmak amacıyla düzenlenen Su Odaklı Gazetecilik Eğitimi, 13-14 Nisan’da İstanbul Impact Hub’da gerçekleştiriliyor.

Türkiye’de Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı ve EKOIQ-Ekologos ile globalde MiCT, Seecon ve BORDA işbirliğinde gerçekleştirilecek “Su Odaklı Gazetecilik” eğitimiyle, medya çalışanları arasında su konusunda farkındalık yaratılması; bu alanda bilgi ve deneyimlerinin geliştirilmesi; su konularını işleyen gazetecileri, blog yazarlarını ve sosyal medya muhabirlerini konuya dahil ederek ilgili medya ağının genişletilmesi hedefleniyor.

20 kişilik sınırlı bir kontenjana sahip bu ücretsiz eğitim programı, Eğitim, Çevre Politikaları ve Su Yönetimi Uzmanı Buket Bahar Dıvrak ve Gazeteci Özgür Gürbüz tarafından verilecek.

Eğitim İçeriği:
Su konusunda iletişim ve medya eğitiminin hedeflendiği proje kapsamında iki ayrı modülden oluşan bir eğitim çalışması gerçekleştirilecek.
Eğitimin ilk gününde, genel anlamda su sorunu ele alınacak. Dünyada ve Türkiye’de su sorununun nedenleri, iklim değişikliği ve diğer çevresel sorunlarla ilişkileri, toplumsal ve ekonomik faktörlerin aktarılacağı ilk eğitimle, su alanında kapsamlı bir bilgilendirme yapılması hedefleniyor.
İkinci gün yapılacak eğitim ise, daha çok su odaklı gazetecilik üzerine yoğunlaşacak. Su sorunu ile ilgili haberlerin oluşturulmasında dikkat edilecek noktalar, sıkça yapılan hatalar, temel yaklaşımlar ve insan hikayelerinin ele alınma biçimleri konusunda gerçekleştirilecek eğitim kapsamında bir de yazım atölyesi gerçekleştirilecek.

Başvurular için:
http://www.mikadoconsulting.com/egitim/20/su-odakli-gazetecilik

Sorularınız için:
Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı
0212-234 5151
0532- 606 2845
[email protected]
[email protected]
Tarih ve Zaman: 13-14 Nisan 2018, 2 tam gün
Yer: İstanbul, Impact Hub
Eğitim Dili: Türkçe
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Blockchain, Güç Yüzüğü ve Olasılıklar

Önceki Haber

Paris’ten Bu Yana Ne Değişti?

Sonraki Haber

Diğer Haberler