İçinde bulunduğumuz yıl dördüncü senesine giren Analı Kuzulu Oluşumu, 2018 yazında Datça Kızılbük Ahşap Evleri’nde iki kamp yapacak. 25 Haziran’da başlayacak ilk kampı, 30 Temmuz tarihinde yapılacak ikinci kamp tamamlayacak.

Her sene başka bir coğrafyada bir araya gelen ve giderek kocaman bir aile olan Ana­lı Kuzulu, adını bölgenin gün batı­mındaki renginden alan Kızılbük’te, Datça Yarımadası’nın en yeşil böl­gesi olan Mesudiye Ovası’nda ola­cak. Öğretici değil paylaşımcı olma konusundaki misyonunu daha da geliştiren oluşum, gezegeni koru­mak, suyu dikkatli kullanmak, çev­reyi kirletmemek gibi farkındalıklara dikkat çekmeyi önemsiyor. Tüketim alışkanlıklarının değişmesi ve dönüş­mesi için çaba harcarken, aslında onarıcı ve iyileştirici bir topluluğun nasıl olması gerektiğine dair mesaj­ları da veriyor.

Projenin Koordinatörü Yeşin Ayde­mir, dansçı Talin Büyükkürkciyan ile ilk seneden beri birlikte çalışıyor, her kampın keyifle ve huzurla geç­mesine katkıda bulunuyorlar.  Hem kuzular hem anneleri için her geçen sene daha değişik, daha ke­yifli etkinlikler düzenlemeye gayret eden Analı Kuzulu Oluşumu, zama­nın özgürce kullanılması konusuna çok önem veriyor.

Sevginin ve Empatinin Gücü

Bu sene yepyeni atölyeler, yepyeni isimler var ekipte. Gülüş Türkmen ile Annelik Haritası, Bora Eke ile Sezgisel Resim Atölyesi, Leyla Ars­lan Ünlübay ile gıda sohbetleri, Ay­şen Sert ile de sağlık ve homeopati konuşmaları olacak. Ağaç giydirme, film izleme, Doğalın Masalı gösterisi gibi etkinlikler ise, anneler ve kuzuları ile birlikte yapı­lacaklar hanesine yazılıyor.

Küçük çiftçiyi destekleyen ve yerel­den beslenmeye özen gösteren Ana­lı Kuzulu kamplarında, bir masanın etrafında büyük bir aile olarak otur­maya büyük önem veriliyor. Soh­betler burada yapılıyor, dostluklar burada kuruluyor.

Her şeyin ötesinde, doğayla olan ba­ğın canlı ve taze tutulması büyük de­ğer taşıyor. Analı Kuzulu Oluşumu, bu yaz Kızılbük’te, meyve ağaçları, zeytinler, çamlar, keçiboynuzları, asmalar, güller, kaktüsler ve begon­viller arasında kuş sesleri ile geçe­cek iki haftaya hazırlanıyor. Sev­ginin ve empatinin gücüne inanan Analı Kuzulu, doğaya saygılı, doğru insanlarla birlikte büyük bir aile olmaya devam edeceğimizi bilerek yolunda yürüyor.

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Anadolu Efes ve WWF-Türkiye’den Akıllı Tarım

Önceki Haber

Blockchain Tarımı Nasıl Dönüştürür?

Sonraki Haber

Diğer Haberler