ATÖLYE, Good4Trust.org ve Türetim Ekonomisi Derneği işbirliğinde “Türetim Ekonomisine Doğru: Döngüsel Sosyal Girişimler” paneli 8 Ekim’de düzenleniyor.

Sosyal ve ekolojik açıdan sorumlu ve adil “üretici”lerle bu tür ürün ve hizmetlerden yararlanmayı tercih eden “türetici”leri buluşturan Good4Trust.org, disiplinlerötesi inovasyon platformu ATÖLYE ve Türetim Ekonomisi Derneği iş birliğiyle 8 Ekim Salı günü “Türetim Ekonomisine Doğru: Döngüsel Sosyal Girişimler” adlı paneli düzenleyecek. Yeni bir ekonomik sistem öneren Good4Trust.org, ATÖLYE ve Türetim Ekonomisi Derneği işbirliğiyle düzenlenen bu panelde akademi, sivil toplum ve özel sektörden örneklerle türetim ekonomisi kavramını ele alacak. Dünyanın en önemli sorunları arasında yer alan iklim değişikliği ve biyoçeşitlilik krizine karşı atılacak iyileştirici adımların tartışılacağı buluşmada katılımcılar döngüsel ekonomi ve sosyal girişimler aracılığıyla ekonominin ekoloji ile nasıl bir araya getirileceği sorusuna cevap arayacak.

Good4Trust.org kurucusu Dr. Uygar Özesmi’nin moderatörlüğünde gerçekleşecek panelde konuşmacılar sürdürülebilir, ekolojik ve sosyal dışsallaştırmaların olmadığı bir tedarik ağı olan “döngüsel ekonomi” üzerine ilgili alanlardan vaka örnekleri getirecek. Sosyal girişimlerin döngüsel ekonomi eksenindeki konumunu tartışacak olan etkinlikte, “tüketim” yerine “türetim” kelimesinin gündelik hayatta nasıl yer bulduğunun yanı sıra iklim ve biyoçeşitlilik krizlerine yönelik iyileştirici adımlar tartışılacak.

ATÖLYE’de gerçekleşecek etkinlik herkesin katılımına açık. Panel, özellikle sürdürülebilirlik alanında çalışan kişilerin, girişimcilerin, akademisyenlerin, sivil toplum örgütlerinin ve üreticilerin ilgisini çekecek “türetim ekonomisi” kavramını ele alacak ve iklim ve biyoçeşitlilik krizlerine yönelik iyileştirici adımları katılımcılar ile birlikte keşfedecek.

Etkinliğe katılmak için Eventbrite internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz.

Etkinlik Programı

19:00 – 20:30 Panel

Moderatör

Dr. Uygar Özesmi, Good4Trust.org Kurucu ve Kışkırtıcısı

Konuşmacılar

Elif Atmaca, Toyi
Gözde Karatekin, Atölye Ren
Gözde Şekercioğlu, Önemsiyoruz
Dr. Ümit Şahin, Sabancı Üniversitesi
Zeynep Bilgi Buluş Demircan, Good4Trust, TEDÜ

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

11. Kalkınma Planı ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları

Önceki Haber

Sürdürülebilir Kalkınmaya Tümevarımla Ulaşmak

Sonraki Haber

Diğer Haberler