İTÜ’nün ilk “karbon sıfır” sertifikalı kongresi olma özelliği taşıyan Sürdürülebilir Ekosistem Günleri,  2009 yılından bu yana her yıl yaklaşık 350 katılımcı ile beraber gerçekleştiriliyor.

Bu kongre kapsamında Türkiye’nin birçok noktasından gelen öğrenciler ile alanında uzman sektör temsilcileri bir araya getiriyor. Bu yıl 11. kez düzenlenecek olan kongre, 20-21-22 Mart 2020 tarihlerinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir. Etkinliğin ilk iki günü değerli konuşmacıların yer aldığı oturumlar şeklinde, 22 Mart’ta ise workshoplar yapılacak. Kongrede her yıl alanında uzman konuşmacılar, çevre sektörü ve sürdürülebilirlik ile ilgili çalışma yapan sektörlerden isimler ve öğretim üyeleri konuşmalar gerçekleştirecek. Katılımcı kitlesi ise Türkiye’nin dört bir yanından başta çevre mühendisliği olmak üzere birçok bölüm öğrencileri, öğretim üyeleri, akademisyenler, çevre ve sürdürülebilir yaşama ilgi duyan kişilerden oluşuyor. Katılımcıların ağırlanması, kongrenin organizasyonu ve olabilecek en iyi şekilde hazırlanması, en güncel bilgilerin paylaşılması, katılımcılara sürdürülebilirlik ve çevre bilincinin kazandırılması adına yaklaşık 40 kişi görev alıyor.

Bu yıl 11. yılı ile Sürdürülebilir Ekosistem Günleri, daha çok disiplini bir yapı kazanmayı hedefliyor. Kongrede bu sene oturumlar eş zamanlı olarak işaret diline de çevrilecek. Engelsiz 11. SEG’e herkes davetlidir. Katılımcıların ve konuşmacıların güzel bir şekilde ağırlanması için SEG ekibi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Doğayı katleden bir nesil değil, geleceğe umutla bakan, doğa için korumacı ruhlu ve bilinçli bireyler olarak bu sene de SEG’leniliyor. “segitu.org” adresinde kayıtlar açılmıştır. Unutma, #engelleriaşıyoruz ve hep birlikte SEG’leniyoruz!

  • Linkedin.com / Sürdürülebilir Ekosistem Günleri
  • Instragram.com/ segitu
  • Facebook.com / ituseg
  • Twitter.com / itusegcmk
  • YouTube.com / İTÜ SEG Sürdürülebilir Ekosistem Günleri

www.segitu.org

 

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

Temiz ve Sağlıklı Gıdayı Beraber Tartışıyoruz

Önceki Haber

Tarihi Karar: Hollanda Yüksek Mahkemesi Emisyonların Derhal Azaltılmasını Hükmetti

Sonraki Haber

Diğer Haberler