Geçen haftalarda ABD’nin New York ve Kentucky eyaletlerinde yapılan ön seçimlerde Yeşil Yeni Düzen taraftarı Demokrat adaylar önemli başarılar kazandı. Tamamlayıcı bir iklim yasasını savunan ve Yeşil Yeni Düzen’i destekleyen bir platformun adayı olan Jamaal Bowman, New York 16. Bölgede kazanırken aynı platformun adayı Alexandria Ocasia-Cortez ise New York 14. Bölgede oyların %73’ünü alarak tekrar seçildi.

Başka bir çevre grubunun adayı olan ve 30 Haziran’da açıklanacak seçim sonuçlarında kazanması muhtemel olan Ritchie Torres ise iklim değişikliğiyle mücadele için toplu konutların, yeşil ve enerji tasarruflu model binalar olarak tekrar düşünülmesi için bir fırsat olduğunu belirtti. Diğer yandan Kentucky adayı Charles Booker, 2018’de yükselen sıcaklıkları ulusal söyleme ekleme kampanyasını yürüten genç iklim aktivistlerinin oluşturduğu The Sunrise Movement’ın desteklediği adaylardan.

İklim savunucuları, iklim değişikliğinin 2020 yılında politik alanda önemini artıracağına inanıyor. Eğer bu ilerici adaylardan birkaçı Kasım ayında esas seçimleri de kazanırsa, bir sonraki Kongrede iklim değişikliği alanında birçok ciddi eylemin hayata geçirileceğini söylemek mümkün.

Haberin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medyada takip etmek için tıklayın: LinkedIn | Instagram | Twitter | Facebook

Dünyamızı Değiştirmek için Mikado’dan Çocuk ve Gençlerle Anket

Önceki Haber

EKOIQ, SDG Media Compact’a Türkiye’den Üye Olan İlk Yayın Kuruluşu Oldu

Sonraki Haber

Diğer Haberler