ABD’de Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden, vadettiği iklim planının hedeflerini yükseltti. Elektrik üretimindeki karbon emisyonlarını azaltmak ve temiz enerji projelerine yatırım yapmak üzere 2 trilyon Dolarlık bir politika paketi sunan Biden, iklim değişikliğiyle mücadelede ciddi olduğu konusunda destekçilerini ikna etmeyi umuyor.

Pakette, Sivil İklim Birlikleri (Civilian Climate Corps) adını verdiği bir oluşumla çevre yenileme projeleri başlatılması, 500 bin elektrikli araç şarj istasyonu kurulması, benzinli araçların ve tırların hibrit veya elektrikli araçlarla değiştirilmesi gibi maddeler yer alıyor. Ayrıca paketin 400 milyar Dolar’ı üretimi canlandırmak üzere ayrılırken, elektrikli araçlar ve yapay zeka Ar-Ge çalışmalarına da 300 milyar Dolar harcanması planlanıyor.

Bu planın iklim ve temiz enerji projelerinin gelişmesine yardım edeceği düşünülüyor ancak pakette sözü geçen büyük projelerin nasıl yapılacağına ve planlamasına dair detayların bulunmaması dikkat çekiyor. Tüm bu vaatlerin, özellikle Ar-Ge çalışmalarıyla ilgili olanların ekonomi, tarım, havacılık, çelik ve çimento gibi sektörlerde hayata geçmesi için önemli atılımlara gerek olduğu ise su götürmez bir gerçek.

Haberin aslına buradan ulaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medyada takip etmek için tıklayın: LinkedIn | Instagram | Twitter | Facebook

“Uzun Dönemde Sürdürülebilir Turizmin Geleceği İç Açıcı Değil”

Previous article

Masaru Takayama: “More People Select Ecotourism After Pandemic

Next article

You may also like