EKOIQ’nun Aralık ayı özel eki COVID-19 pandemisi sonrasında sürdürülebilir finansman üzerine yoğunlaşıyor. Finansın sürdürülebilirliği ve iklim finansmanı gibi konulara eğilen sayıda Avrupa Yeşil Anlaşması’ndan, Yeşil Yeni Düzen’e ve Türkiye’deki çalışmalara kadar önemli birçok konu masaya yatırılıyor.

Finansın sürdürülebilirliği izleme ve takiple mi gerçekleşir? İklim politikalarının ve finansmanının desteklenmesinin maliyeti nedir? Karbon vergisinin yükü Türkiye’ye yansımaları neler olacaktır? sorularının yanıtının arandığı bu sayıda, konular akademiden uzmanlar ve bu alanda araştırma ve çalışma yürüten dernek ve kurumlarla tartışıldı.

Aralık özel ekinde, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ahmet Atıl Aşıcı, CAN Europe ve TEPAV proje ekibi, Avrupa Sosyal Gözlemevi (European Social Observatory – OSE) araştırmacılarından Sebastiano Sabato ve Boris Fronteddu, Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü’nden Prof. Dr. Ali Kerem Saysel, Sürdürülebilir Ekonomi ve Finans Araştırmaları Derneği Direktörü Bengisu Özenç, Doç. Dr. Barış Karapınar ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Enerji Verimliliği ve İklim Değişikliği Yöneticisi Emre Oğuzöncül’ün röportajlarını bulabilirsiniz.

Aynı zamanda Turkey Sustainable Energy Financing Facility (TurSEFF)’den Arif ERGİN, SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi’nden Yael TARANTO ve KPMG Sürdürülebilirlik Servisleri’nden Richard Betts değerli yazılarıyla dosyamıza katkıda bulundu.

Raporu buradan indirebilirsiniz.

11-12 Aralık Uluslararası Nefret Söylemi ve Ayrımcılık Konferansı

Önceki Haber

Our Heritage Is The Unique Factor That Can Reduce Carbon Emissions

Sonraki Haber

Diğer Haberler