Doğada yaşam, sağlık, beslenme, enerji, dönüşüm konularında online etkinlikler ile Yeşil Çocuk Festivali 5-6-7 Şubat’ta değişimi yaratmaya çağırıyor.

Yeşil Çocuk Festivali ile çocuklar, sağlıklı yaşam için doğadaki dengenin önemini müzikli yaratıcı drama, masal, yoga ve karikatür atölyeleri ile eğlenerek öğreniyor. Ebeveynler ise, interaktif webinarlar ile değişim döneminde yeni bilgiler ediniyor.

Evde buluştuğumuz bu sömestr tatilinde, Yeşil Çocuk Festivali bizi dünyamızın sağlığı için düşünmeye ve harekete geçmeye davet ediyor. “Her Çocuk Bir Kahraman” mesajı ile festivaldeki online canlı etkinlikler, tek bir adımın değerini ve etkisini anlatıyor.

Çocuklar Neşeli Etkinlikler İle Değişimi Yaratıyor
Yeşil Çocuk Festivali “daha iyi bir dünya için, değişim bir kişi ile başlayabilir ve o kişi sen olabilirsin” düşüncesinden yola çıkıyor. Uzman eğitmenler “doğada yaşam, enerji, dönüşüm, beslenme, sağlık” temalarında yaratıcılıklarını geliştirmeleri için çocukları esinlendiriyor.

Çocuklar üç gün boyunca evde yap atölyeleri, müzikli yaratıcı drama, masal, yoga, zumba ve karikatür çizimi ile eğlenerek öğreniyor. Cuma, Cumartesi, Pazar günleri saat 11.00’de başlayan çocuk aktiviteleri saat 17.00’ye kadar sürüyor. Masal atölyesinde, dayanışmayı ve arkadaşlığı bir bahçede buluşturan Sevdalı Bulut çocuklara yol gösteriyor. Masal Anası Deniz Soruklu Evren ile masaldan esinlenerek çocuklar evdeki atık malzemelerden kendi bahçelerini tasarlıyor.

Drama Öğretmeni ve Pedagojik Çocuk Şarkıları yazarı TUDU Öğretmen Tuğçe Şimşek eşliğinde çocuklar, müzikli drama ile doğada gezerek şarkı söylüyorlar. Karikatürist Emre Yılmaz ile birlikte, mizahın eğlenceli dünyasında “sağlıklı yaşam” konusunda çizimler yapıyorlar. Yeşil Orman Okulu Oyun Kaşifi Ayşe Gümüş, çay tabağı, oyun taşı ve bakliyat kullanarak ormanı keşfe çağırıyor. Elif Börekçi ise çocukları yoga ile bir iklim yolculuğuna çıkarıyor.

Yeşil Yunus ile birlikte çocuklar atıklardan yaptıkları marakaslarıyla dans ediyorlar. Enerji kaynaklarımızı verimli kullanmanın önemini konuşuyorlar. “Her Çocuk Bir Kahraman” mesajından yola çıkarak, evdeki eski giysilerden kendi pelerinlerini yapıyorlar.

Değişim döneminde yetişkinler için Webinarlar
Dünyamız değişirken ebeveynlerin merak ettiği konulara yönelik festivalde her gün saat 21.00’de interaktif bir webinar sunuluyor.

5 Şubat günü Değişim Döneminde Okul Seçimi’ni Eğitimci Emine Çaşkurlu, 6 Şubat günü Orman Okulu’nun Öneni’i Yeşil Orman Okulu Eğitmeni Mustafa Çetin ve 7 Şubat günü Bağışıklık Sistemi için Cilt Bakımı’nı Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Dr Didem Gülmez anlatacak.

Webinar moderatörlüğünü, Yeşil Çocuk kurucusu ve Karnaval radyo BabyJoy’da Yeşil Çocuk programı hazırlayan Aslı Dede üstleniyor.

Yeşil Çocuk Festivali 5-6-7 Şubat Cuma, Cumartesi, Pazar tüm gün Zoom üzerinden gerçekleşiyor. www.yesilcocuk.com  adresinden tek kayıt ile üç gün boyunca çocuk ve yetişkin etkinliklerinin hepsine katılabiliyorsunuz.

Yeşil Çocuk Festivali Programı 5-6-7 Şubat (Cuma-Cumartesi-Pazar)
11.00 Sağlıklı Yaşam için Karikatür Atölyesi
12.00 Çocuk Yogası ile İklim Yolculuğu
13.00 Orman Okulu Oyun Atölyesi
14.00 Renkli Müzik Drama Doğada Yaşam
15.00 Enerji Kahramanı Oluyoruz Atölyesi
16.30 Sevdalı Bulut Masalı ile Bahçe Tasarımı
21.00 Yetişkin için Webinar

Cuma, Cumartesi, Pazar günleri saat 11.00’de başlayan çocuk aktiviteleri saat 17.30’a kadar sürecek.

Tünelin Ucunda Işık Göründü: COVID-19 Sonrasına Hazır Olalım

Önceki Haber

Kuzey Ormanları Sınırlarındaki 11 İlin 10’unda Tahrip ve Tehdit Var

Sonraki Haber

Diğer Haberler