HABERLER

TENCEL™’den Dünya Günü’ne Özel #iyiolanıbul Hareketi

İlk olarak 22 Nisan 1970’te ABD’de milyonlarca insanı bir araya getiren Earth Day – Dünya Günü, bugün tüm dünyada gezegenimizin sağlığına ve geleceğine dair farkındalık yaratma hedefiyle kutlanmaya devam ediyor. Ürettiği yenilenebilir ağaç hammaddesinden çevreye duyarlı özel elyaflar ile bir çok sektörde sürdürülebilirliğe öncülük eden Lenzing Grubu, tekstil sektöründeki amiral markası TENCEL™ ile bu yıl Dünya Günü kapsamında belirlenen RESTORE OUR EARTH™ (Dünyamızı Geri Verin) temasını hayata geçirmek için kapsamlı bir harekete imza atıyor. Botanik kökenli ve çevreye duyarlı elyaf markası TENCEL™ #iyiolanıbul hareketiyle sürdürülebilir moda konusunda farkındalık yaratırken tüketicileri de satın aldıkları moda ürünleri ile ilgili akıllı seçimler yapmaya ve bilinçli olmaya davet ediyor.

Bu yılki Dünya Günü’nün RESTORE OUR EARTH™ (Dünyamızı Geri Verin) temasından yola çıkarak yenilikçi bir proje hayata geçiren Lenzing, tekstil sektöründeki amiral markası TENCEL™ ile çevresel sorumluluk hareketi #iyiolanıbul’u başlattı. 22 Nisan’da kutlanan bu anlamlı günü bir ay sürecek bir harekete dönüştüren TENCEL™, ÇEKÜL Vakfı işbirliği ile de sürdürülebilir bir adım daha atıyor. Dünya Günü vesilesiyle ÇEKÜL Vakfı Ağaç Ormanları’nın da 5 bin fidan bağışlayan TENCEL™, “Dünya için İyilik Korusu”nu hayata geçirdi. ÇEKÜL Vakfı’nın güncel dikim sahası Kırklareli, Babaeski Yeniköy bölgesinde toprakla buluşan fidanlar, gezegenimize nefes, canlılara yuva olacak.

Dünya İçin Satın Alma Alışkanlıklarını Sorgulama Zamanı!

TENCEL™ Türkiye, Instagram ve Facebook sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştirdiği #iyiolanıbul hareketiyle sürdürülebilir moda ve satın alma alışkanlıklarımıza dikkat çekiyor. Tekstil endüstrisi yılda 1,2 milyar ton karbon salarken, bu endüstri nedeniyle 9 milyon ton plastik atık da okyanuslara karışıyor. Bu rakamlar, dışarıdan oldukça renkli görünen ve kendimizi iyi hissetmemize yol açan bu sektörün pek bilmediğimiz ya da sorgulamadığımız diğer yüzü. Bu sektörü oluşturan markalardan tedarikçilere, tasarımcılardan tüketicilere herkesin birlikte harekete geçmesi gerektiğine işaret eden TENCEL™, #iyiolanıbul hareketi ile bu birlikteliğin rotasını da çiziyor. TENCEL™’in Sürdürülebilirlik Anketi sonuçlarına göre son zamanlarda tüketiciler, sorumlu üretimi gerçek anlamda hayata geçiren, koleksiyonlarında sürdürülebilir materyallere yer veren markaları belirlemenin yollarını arıyor. #iyiolanıbul hareketi, tüketicileri satın alma davranışlarını ve seçimlerini sürdürülebilirliği odaklarına alarak yeniden düşünmeleri için teşvik ederken, markaların da tüketiciler nezdinde güven kazanmasını sağlıyor. Bu doğrultuda küresel ve yerel birçok markanın yanı sıra tasarımcılar ve kanaat önderleri de #iyiolanıbul hareketine destek veriyor. Kampanyanın ana hedeflerinden biri de bilinçli üretimin bir işareti olarak TENCEL™ markasını tüketicilerin tekstil tercihlerinde öne çıkarmak…

Küçük Ama Fark Yaratacak Değişikliklerle Başka Bir Dünya Mümkün

Dünya Günü’nü tek bir günle sınırlandırmayıp bir aya yayan TENCEL™, Nisan ayı boyunca sosyal medyada da aktif bir farkındalık çalışması yürütüyor. Kampanyaya özel Instagram filtresi, günlük yaşamda daha sürdürülebilir olabilmek için hazırlanan haftalık öneriler, sürdürülebilir moda hakkında bilgilendirici testler ve etkileyici video içeriklerine @tencel_turkey Instagram hesabından ulaşılabiliyor. #iyiolanıbul kampanyası kapsamında ay boyunca her pazar günü, karbon ayak izinin nasıl azaltacağına ve dünyayı nasıl daha iyi ve yaşanılır bir yer haline getirebileceğimize dair küçük ama dönüştürücü “İyi Hissettiren Öneriler” de paylaşılıyor. Bu öneriler, yaşamın her alanında nasıl daha sürdürülebilir tercihler yapılabileceğini, dünyayı daha sağlıklı bir gezegen haline getirmek için yapılan en ufak değişikliklerin bile fark yaratabileceğinin altını çiziyor.

TENCEL™, nisan ayı boyunca herkesi kendilerini neyin iyi hissettirdiğini, dünyamızı daha iyi bir yer haline getirmek için yaptıkları değişimleri anlatan fotoğraf ve videolarını #iyiolanıbul etiketiyle ve @tencel_turkey Instagram hesabını da etiketleyerek paylaşmaya çağırıyor.

TENCEL™’in #iyiolanıbul kampanyasını hakkında daha fazla bilgiye www.instagram.com/tencel_turkey/ ve www.tencel.com/earth-day-2021 adreslerinden ulaşabilirsiniz. Kampanya videosunu https://youtu.be/1TdUWoFvi5Y adresinden izleyebilirsiniz.

 Advertorial

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

BEST For Energy: “Temiz Enerji Sektörü Tedarikçi Geliştirme Programı”na Başvurular Başladı

Önceki Haber

200 Teknoloji Şirketinden İklim Eylemi İçin Kampanya

Sonraki Haber