Eco Love Fest 17 Ekim'e Kadar Devam Ediyor - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
Kültür

Eco Love Fest 17 Ekim’e Kadar Devam Ediyor

Zorlu Center, sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi alanında farkındalık yaratmak amacıyla 8-17 Ekim tarihleri arasında Eco Love Fest’i gerçekleştiriyor.

8-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek “Eco Love Fest” etkinliği ile iyi yaşam tutkunları ve sürdürülebilirlik kavramı çerçevesinde değişim yaratanları bir araya getirmeyi amaçladığını aktaran Zorlu Center’dan yapılan açıklamada, bu yolculukta Hybrid Community ile birlikte yeni hikayeler ve deneyimler sunarak bu alanda birçok sektöre öncülük edeceği ifade edildi.

İyi yaşam tutkunlarını ve sürdürülebilirlik kavramı çerçevesinde değişim yaratanları bir araya getirmeyi amaçlayan Eco Love Fest kapsamında konuşan Zorlu Gayrimenkul Grubu Başkan Vekili Billur Demet Atan, “Zorlu Center, Akıllı Hayat 2030 stratejisi doğrultusunda sürdürülebilirliği bir iş yapış biçimi haline getirerek sunduğu yeni nesil yaşam alanlarıyla ziyaretçilerinin hayatını iyileştirmeye ve yeni deneyimler sunmaya devam ediyor. Atık yönetiminden yüzde yüz yenilebilir enerji kullanımına, daha verimli su ve enerji tüketimi sağlayan akıllı sistemlerden ‘Eco Love Fest’ gibi farkındalık yaratan etkinliklere kadar uzanan 360 derecelik bir yaklaşımla sürdürülebilir bir yaşam için çalışıyor” dedi.

Eco Love Fest kapsamında alanında uzman isimlerin konuşmacı olarak katıldığı sürdürülebilirlik söyleşileri, çocuklar ve yetişkinler için ekolojik atölyeler ve Yaşam Film Festivali’nin seçkisinden ilham verici belgeseller yer alacağı aktarıldı.

“Yeni Normal Sürdürülebilirlik Olmalı”

Pandemi ile birlikte sürdürülebilirliğin ne kadar hayati bir konu olduğunun çok daha iyi anlaşıldığını dile getiren Zorlu Gayrimenkul Grubu Başkan Vekili Billur Demet Atan; “Gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak için sürdürebilirliği artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline getirmek durumundayız. Yeni normalimiz artık sürdürülebilirlik olmalı. Sürdürebilir bir yaşam için tüm paydaşlara, özellikle de şirketlere büyük bir sorumluluk düşüyor. Biz de Zorlu Gayrimenkul Grubu’nda tüm faaliyetlerimizi Akıllı Hayat 2030 stratejimiz ile bu anlayışla yürütüyor, sürdürülebilirliği bir iş yapış biçimi haline getiriyoruz” dedi.

Eco Love Fest Program

Eco Love Fest, TENCEL™, Nefes Assos, Adidas, Yves Rocher, Miele ve WMF desteğiyle gerçekleşecek.

Farklı kültürlerin nakış tekniklerinin gösterileceği Máh-Roc ile Yavaş Moda Atölyesi; katılımcıların ham haldeki recycle tasmalar üzerine organik boya ile renklendirme çalışmaları yapacağı Dog.İst ile Recycle Tasmanı Kendin Tasarla Atölyesi ve Chu Studio ile İleri Dönüşüm Örgü Atölyesi, 9-10 Ekim tarihlerinde Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda gerçekleşeceği duyuruldu.

Kudra Cilt Besinleri ile sıfır atık renkli lip balm yapım atölyesi 16 Ekim Cumartesi günü; fermantasyonun ve sağlıklı ama lezzetli içeceklerin dünyasına adım atacağınız Kombucha 2200 Atölyesi, çocuklar için farkındalık oluşturacak farklı bir deneyimin sunulacağı Lindos Naturals ile Çocuklar için Tohum Topu Atölyesi ve Kudra Cilt Besinleri ile aromaterapik sabun yapımı atölyesi ise 17 Ekim Pazar günü yine Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda gerçekleşecek.

Yuvam Dünya Yönetim Kurulu Başkanı Kıvılcım Kocabıyık ve Yuvam Dünya kurucuları ile “İklim Krizi için Bir Gün artık Bugün!”; Hale Acun Aydın – turkisiminimalizm, Mehmet Başaran – ecostore kurucusu ve Sivil Düşün Kilit Uzmanı Emre Gür ile “Yeni Düzende Sürdürülebilir Yaşam Pratikleri” söyleşileri ve Next Academy Kurucusu Levent Erden, WWF Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli ve genç iklim aktivisti Atlas Sarrafoğlu ile “Ters Köşe Bir Buluşma” 9 Ekim Cumartesi, Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda; Sürdürülebilirlik Adımları Derneği temsilcileri ve uzmanlar ile “Gelecek için Şimdi Sürdürülebilirlik” ve Ergi Şener moderatörlüğünde “Doğa Dostu Girişimler” Söyleşileri, 10 Ekim Pazar, Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda gerçekleşecek.

Lindos Naturals ve Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (Dekamer) ile “Ekolojik denge, Denizlerin ve Deniz Kaplumbağalarının Önemi” Söyleşisi ise 16 Ekim Cumartesi, Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı’nda gerçekleşecek.

Dünyanın farklı bölgelerinden topladığı hikayelerle yeni bir yaşam kültürünün oluşmasına katkı veren Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin seçkisinden ilham verici belgeseller de Eco Love Fest katılımcılarıyla buluşacak.

Öte yandan sürdürülebilirlik kavramının önemini vurgulamak amacıyla, ISD-ART küratörlüğünde gerçekleşen, altı sanatçı ve 30 eserin yer aldığı ‘İleri Dönüşüm Heykel Sergisi’ de Eco Love Fest kapsamında ziyaretçilere açık olacak. Atık metaller, doğadan toplanan organik atıklar, vegan kumaşlar ve Manavgat’ta yanmış ağaç parçalarından oluşan ve ileri dönüşüm teknikleri ile yapılmış heykeller, 30 Ekim tarihine kadar Zorlu Center’da ziyaretçilerle buluşacak.

Festivalle ilgili tüm detaylar için Zorlu Center ve Hybrid Community instagram hesapları takip edilebilir.

About Post Author