Koç Üniversitesi Çocuk (KÜ Çocuk) tarafından yayımlanan “Nehir Çocuk”, gerçekle hayal gücünü bir araya getirerek çevresel konular hakkında bilinçlenmeyi teşvik ediyor.

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), “dünyayı merak edenler için” sloganıyla, çocuklara yönelik çıkardığı kitaplara bir yenisini ekledi. Koç Üniversitesi Çocuk tarafından yayımlanan Nehir Çocuk, önemi her geçen gün artan çevresel konular hakkında çocukları bilinçlenmeyi teşvik etmeyi amaçlıyor. Cécile Elma Roger’ın yazdığı hikâye Ève Gentilhomme’un çizimleriyle birleşerek gerçek, hayal ve umut arasında bir köprü kuruyor.

Nehir Çocuk

Abel, herkesin önünde gururla duyurur: “Ben büyüyünce nehir olacağım.” Çeşitli nedenler ortaya koyan arkadaşlarına göre Abel’in bu söylediği bir saçmalık. Ayrıca imkânsız hayaller kurmak da yasak. Bütün bunlara karşın Abel, yine de iyimserliğini korur. Neden olmasın?

Bir nehir olsaydı, bacakları olmazdı belki ama her zamankinden daha hızlı koşardı, hatta kıtaları bir uçtan bir uca geçerdi. Bir nehir olsaydı, kimse olmazdı etrafında örneğin, yalnız kalırdı ama balıklar, yengeçler, hatta denizkızları ona eşlik ederdi… Peki tekneler, insanlar çöpleriyle onun karnını doldururlarsa, o zaman ne yapardı?

Haberlerimizden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz?

2021’in Aldıklarını 2022 Geri Verebilecek mi?

Önceki Haber

Uzaktan Çalışma Daha Az Emisyon Anlamına mı Geliyor?

Sonraki Haber

Diğer Haberler