- Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
İklim ve Çevre

Çeşme’deki Yangına Müdahale Sürüyor

yangın

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı Mahallesi’ndeki makilik alanda dün yangın çıktı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Karaköy mevkisi ve Ovacık Mahallesi’ndeki yangınların kısmen kontrol altına alındığını açıklarken Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ise gece sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ovacık bölgesinde kontrol altına alındıktan sonra rüzgarın etkisiyle yeniden canlanan yangın nedeniyle Sertur ve Özdemir Siteleri’nin güvenlik amacıyla boşaltıldığını belirtti. Yangınla ilgili yedi şüpheliden ikisi gözaltına alındı.

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı Mahallesi’ndeki makilik alanda dün çıkan yangına müdahale devam ediyor. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Karaköy mevkisi ve Ovacık Mahallesi’ndeki yangınların kısmen kontrol altına alındığını açıkladı.

Orman Genel Müdürlüğü’nden sabah saatlerinde alınan bilgiye göre, Çeşme’deki yangına 2 uçak, 6 helikopter, 57 arazöz, 11 iş makinesi, 362 personel müdahale ediliyor.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, gece sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ovacık bölgesinde kontrol altına alındıktan sonra rüzgarın etkisiyle yeniden canlanan yangın nedeniyle Sertur ve Özdemir Siteleri güvenlik amacıyla boşaltıldığını belirtti.

Yangın Kısmen Kontrol Altında

DHA’nın aktardığına göre, İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince ile bölgeye inceleme yapmak için gelen İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Çeşme ilçesindeki Karaköy mevkisi ve Ovacık Mahallesi’ndeki yangınlar kısmen kontrol altına alındı. Ekiplerin havadan ve karadan soğutma çalışmaları sürüyor. Ekiplerimiz tam teçhizat ile herhangi bir duruma karşın görevlerini sürdürüyorlar” dedi.

Bölgedeki bir çiftlikte kaynak yapılırken sıçrayan kıvılcımlardan çıktığı belirlenen yangınla ilgili yedi şüphelinin ifadelerine başvuruldu. Gözaltına alınan iki kişinin savcılık soruşturması devam ediyor.

About Post Author