Araştırma arşivleri - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
Araştırma

Türkiye’nin Ekosistem Hizmetleri Yaklaşımı Deneyimi

Ekosistem hizmetleri yaklaşımının sahada tam anlamıyla uygulamaya dökülebilmesi için Türkiye özelliklerine uygun, sağlam bir kavramsal/metodolojik çerçevenin kurulması, kurumsal/entelektüel kapasitenin geliştirilmesi.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Yeni Çalışma: Akdeniz Isındıkça Canlı Yaşamı Riske Giriyor

Barselona ile Tel Aviv arasında deniz suyu ölçümleri yapan bilim insanları, Akdeniz su sıcaklığının, mevsim normallerinin 3 ila 5 derece.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Yeşil Düşünce Derneği Bildiri Çağrısında Bulundu

Aralık ayının ilk haftasında Yeşil Düşünce Derneği tarafından düzenlenecek “Yeşil Ekonomi: Araştırmacılar Konferansı” için bildiri özetleri, 30 Eylül tarihine dek.

Okumaya Devam Et
Araştırma

“Ulusal Sürdürülebilir Kalkınma Koordinasyon Kurulu” Kuruldu

Ulusal Sürdürülebilir Kalkınma Koordinasyon Kurulu kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı genelgesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan genelgede,.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Yeni Çalışma: İklim Değişikliğiyle Küresel Ölçekte Aşırı Hava Olayları Nasıl Etkileniyor?

Oxford Üniversitesi, Imperial College London ve Victoria University of Wellington’dan araştırmacılar, beş farklı aşırı hava olayları türünün etkilerini ve bu.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Sistemi Belirsizlikler İçinde

Yeni bir rapora göre, karbon fiyatlarındaki iniş-çıkışlar, düzensizlikler ve belirsizlikler spekülatörler nedeniyle gerçekleşiyor. YAZI: Elif Gökçe ŞAHİN, [email protected] Avrupa Birliği.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Sürdürülebilir Kalkınma Raporu: Dünya 2 Yıldır SKA’larda İlerleme Gösteremiyor

Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı’nın (SDSN) yeni raporu, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na finansman sağlamak için acilen küresel bir plan gerektiğini ifade.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Kız Çocukların Güvenli ve Destekleyici Bir Çevre Gereksinimi

Suna’nın Kızları “Türkiye’de Kız Çocukların Eğitimi: Engeller, Müdahaleler ve Olanaklar” araştırmasını yayınladı. Fiziksel, entelektüel, ekonomik, sosyal ve politik yapabilirlik tanımlarının.

Okumaya Devam Et
Araştırma

Yeni Araştırma: CEO’ların %94’ünün Gündeminde “Sürdürülebilirlik” Var

IBM (NYSE: IBM) İş Değerleri Enstitüsü (IBV) tarafından yapılan araştırmaya göre CEO’ların %55’i, sürdürülebilirlik yatırımlarının iş büyümesini hızlandıracağı konusunda hemfikir..

Okumaya Devam Et
Araştırma

Yeni Rapor: Sosyal Koruma Çocuk İşçiliğinin Azaltılmasına Katkıda Bulunuyor

Yeni ILO-UNICEF raporu, halen 1,5 milyar çocuğun aile veya çocuk nakit yardımından yararlanamadığı dünyamızda sosyal koruma kapsam açığının kapatılması için.

Okumaya Devam Et