Atık arşivleri - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
Atık

Van Gölü’ndeki Yosunlaşma Tehlikesi Göze Çarpıyor

Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliği taşıyan Van Gölü’nün Erciş sahillerinde, yosunlaşma görüldü. Kirliliğe dikkat çeken uzmanlar, Van Gölü kenarındaki.

Okumaya Devam Et
Atık

İzmir, 2030’a Kadar “Plastik Atıksız Şehir” Olma Yolunda İlerliyor

WWF’in Blue Panda yelkenlisi, WWF Plastik Atıksız Şehirler Ağı Üyesi İzmir’in pilot ilçesi Çeşme’yi ziyaret etti. Düzenlenen etkinlikte konuşan İzmir.

Okumaya Devam Et
Atık

İzmir Plastik Kirliliği ile Mücadele Eylem Planını Duyuruyor

Blue Panda isimli yelkenlinin Türkiye ziyareti çerçevesinde WWF-Türkiye ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek etkinlikte WWF’in Plastik Atıksız Şehirler.

Okumaya Devam Et
Atık

BM Okyanus Konferansı’ndan Daha Fazla Hedef ve Küresel Taahhüt Çağrısı

BM Okyanus Konferansı’ndan 2030’a kadar ulusal deniz alanlarının %30’unun korunması kararı çıktı. Lizbon, Portekiz’de bir hafta süren BM Okyanus Konferansı’nın.

Okumaya Devam Et
Atık

Genç Şefler “Sürdürülebilirlik ve Atıksız Mutfak” için Yarıştı

Restoran Haftası kapsamında düzenlenen “35 Yaş Altı 3 Şef Yarışması”nda genç şefler, Türk mutfağının sürdürülebilirlik alanındaki elçileri olmak için yarıştı..

Okumaya Devam Et
Atık

“Atma Bağışla” Projesiyle 330 Tonu Aşkın Elektronik Atığı Geri Dönüştürüldü

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Bilişim Sanayicileri Derneği işbirliğiyle 2017 yılından bu yana yürütmekte oldukları “Atma Bağışla” projesi, çevreye zararlı elektronik.

Okumaya Devam Et
Atık

Dünya Alarm Veriyor; Her Saniye 13 Ton Tehlikeli Atık Oluşuyor!

Nüfus artışı ve kentleşmeye bağlı olarak dünya genelinde her yıl milyonlarca ton atık üretimi artarak devam ediyor. Bülten ve Online.

Okumaya Devam Et
Atık

We-Cycle Fuarı’nda Çevre ve Geridönüşüm Ele Alınacak

Hazırlıkları tamamlanan We-Cycle Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarı, 12-14 Mayıs tarihleri arasında, fuarizmir’de düzenlenecek. Fuar süresince kentlerde atıkların kaynağında.

Okumaya Devam Et
Atık

“Dünyamız Tek Kullanımlık Plastik Kadar Değersiz Değil”

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Temel Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Gündoğdu, Türkiye’nin plastik atıkların.

Okumaya Devam Et
Atık

Geridönüşüm, Kaynak Tasarrufu ve Çevrenin Korunmasını Sağlıyor

Modern yaşamın günlük ritmi içerisinde, evlerde ve iş yerlerinde sürekli olarak ambalaj atığı üretiliyor. Günlük yaşamda kullanılan ürünlerin ambalajları, geridönüşüm.

Okumaya Devam Et