Ekonomi arşivleri - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
Ekonomi

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’ndan 100 Milyon Euroluk Sürdürülebilir Eurobond İhracı 

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, ilk sürdürülebilir Eurobond ihracını gerçekleştirdi. Agence Française de Développement’ın finansman sağladığı 11 yıl vadeli ihraçtan.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

“Döngüsel Ekonomi Türkiye gibi Enerji İthalatçısı Ülkeler için Elzem”

Yeditepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Sevencan, döngüsel ekonominin günümüzde sosyal sorumluk olmaktan çıktığını ve elzem olduğunu dile.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Sürdürülebilirlik Alanındaki Yatırımlar 35 Trilyon Doları Aştı

Küresel CEO’ların %30’u ve Türkiye’deki CEO’ların % 68’i gelirlerinin %10’undan fazlasını daha sürdürülebilir bir geleceğe yatırım için kullanmayı planladığını belirtiyor..

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Yeşil Dönüşüm Zirvesi için Geri Sayım Başladı!

“Yeşil Dönüşümde Riskler, Fırsatlar ve Beklentiler” ana temasıyla 15 Eylül Perşembe günü düzenlenecek olan Yeşil Dönüşüm Zirvesi kapsamında, “KOBİ’ler için.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Büyük Resim İçinde “GEFF Türkiye”

Yazı: Arif ERGİN, GEFF Türkiye Pazarlama Başdanışmanı [email protected] Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), yeşil ekonomiye geçiş sürecine katkıda bulunma.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Döngüsel İş Modellerine Geçiş Hızlanır mı?

OECD’ye göre döngüsel ekonomiye geçişin; doğal kaynak kullanımını ve jeopolitik tedarik riskini azaltması, çevresel baskıları minimize etmesi ve yeni ekonomik.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Yeni Analiz: 3 Derece Isınmanın Zararı 178 Trilyon Dolar

Deloitte’un hazırladığı Dönüm Noktası başlıklı analiz, küresel ısınma ile ekonomilerin nasıl etkileneceğini ortaya koyuyor. Analize göre, Paris İklim Anlaşması’nda belirlenen.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Yeşil Badana ve Kirli Dünyası

Devletlerin yeşil badana yapan şirketler ile mücadelesinin sorgulandığı günlerden geçiyoruz… YAZI: Patrick TEMPLE-WEST ÇEVİRİ: S. Sena AKKOÇ Yeşil olduklarını iddia.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

12. Yeşil Ekonomi Konferansı ’nda Temiz Enerji ve Yeşil Dönüşüm Ele Alındı

“Zor Zamanlarda Adil Dönüşümün Bugünü ve Geleceği” başlığıyla düzenlenen 12. Yeşil Ekonomi Konferansı ’nda, temiz enerjinin insan hakları için önemi.

Okumaya Devam Et
Ekonomi

Yeni Rapor: Yeşil Dönüşüm Binlerce Kişiye Yeni İstihdam Yaratabilir

Yeni UNDP-ILO raporuna göre yeni yatırımların fosil yakıtlardan yenilenebilir enerji kaynaklarına kaydırılması halinde çok büyük ekonomik yararlar elde edilebilecek. Türkiye.

Okumaya Devam Et