Enerji arşivleri - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
Enerji

TEMA Vakfı 14 Kentte “Kaderimiz Kömürle Çizilmesin!” Kampanyası Başlattı

TEMA Vakfı, kömürlü termik santralların ve kömür madenciliğinin hava, su, toprak ve insan üzerindeki etkilerine dikkat çekmek için başta Kahramanmaraş,.

Okumaya Devam Et
Enerji

Dünyanın Fosil Yakıt Rezervleri 3,5 Trilyon Tonun Üzerinde Emisyona Neden Olabilir

Dünyanın ilk küresel fosil yakıt veri tabanı kamuya açık şeklide yayımlandı. Veri tabanının, hükümetlerin fosil yakıtlardan enerji dönüşümünü daha iyi.

Okumaya Devam Et
Enerji

Zorlu Enerji, CFO İlkeleri’nin İmzacısı Oldu

Zorlu Enerji, şirketleri çevresel ve sosyal açıdan sorumlu uygulamalar geliştirmeye teşvik eden UN Global Compact bünyesindeki CFO Koalisyonu tarafından yayımlanan.

Okumaya Devam Et
Enerji

Enerji Sisteminin 2050’ye dek Karbondan Arındırılması Trilyonlarca Dolar Tasarruf Sağlayabilir!

Yeni bir çalışmaya göre, yeşile yönelmenin pahalı olacağı fikri tümüyle yanlış. Yeşil teknoloji maliyetleri son 10 yılda önemli ölçüde düştü.

Okumaya Devam Et
Enerji

Düşük Karbonlu Enerji Dönüşümünün Finansmanı

Türkiye’nin yenilenebilir enerji finansmanındaki deneyimi, kalkınma finansmanı kuruluşları başta olmak üzere uluslararası finansal kuruluşlarla olan uzun döneme dayalı ilişkileri, finans.

Okumaya Devam Et
Enerji

Türkiye için İklim Değişikliği ve Kalkınma Planları

Yazı: Elif Gökçe ŞAHİN [email protected] Dünya Bankası, iklim ve kalkınma konularının etkileşimine çok önem veriyor ve bu nedenle 2021-25 İklim.

Okumaya Devam Et
Enerji

Çin’in Tamamen Güneş Enerjisine Dayalı İlk Büyük Drone’u İlk Uçuşunu Tamamladı

Çin’in “QMX50” adlı tamamen güneş enerjili büyük insansız hava aracının yüksek irtifada keşif, orman yangınlarını izleme, atmosferik çevre izleme, coğrafi.

Okumaya Devam Et
Enerji

Danimarka, Rüzgar ve Yenilenebilir Enerji Adaları

Danimarka, elektrik üretimini yalnızca yenilenebilir enerjiden elde etmek için dünyanın ilk enerji adalarını kuruyor. Deniz üstü rüzgar türbinleriyle beslenecek enerji.

Okumaya Devam Et
Enerji

“Enerjide Dönüşümün ve Sanayileşmenin Öncüsü Rüzgar Olabilir”

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Başkanı İbrahim Erden, rüzgar sektöründe faaliyet gösteren birçok büyük şirketin, artan maliyetler nedeniyle tek tedarikçi.

Okumaya Devam Et
Enerji

“Türkiye Deniz Üstü Rüzgar Enerjisine Dair Bir Hedef Açıklamalı”

Deniz Üstü Rüzgar Enerjisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Durak, Türkiye’nin bu alanda Avrupa’daki uygulamalara bakarak yol haritası çizmesini.

Okumaya Devam Et