Gıda arşivleri - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
Gıda

Buğday Derneği 1-2 Ekim’de Organik Tarıma Giriş Etkinliği Düzenliyor

Buğday Derneği’nin organik üretimi yaygınlaştırmak için başlattığı etkinlikler, çevrimiçi olarak düzenlenecek “Organik Tarıma Giriş” ile sürüyor. Buğday Derneği’nin organik tarım.

Okumaya Devam Et
Gıda

Uluslararası İstanbul Vegfest Kadıköy’de Düzenleniyor

Türkiye’nin uluslararası vegan festivali İstanbul Vegfest, 1-2 Ekim tarihlerinde Festival Park Kadıköy’de düzenlenecek. Ücretsiz ve herkese açık olan festivalde; üniversitelerde.

Okumaya Devam Et
Gıda

Hollanda’nın Haarlem Kentinde İklim Değişikliği Nedeniyle Et Reklamları Yasaklanabilir

Hollanda’nın Haarlem kentinde, küresel ısınmaya olumsuz etkisi nedeniyle kamusal alanlarda et yemekleri reklamlarının 2024 yılından itibaren yasaklanması konuşuluyor. Taslak uygulamaya.

Okumaya Devam Et
Gıda

Tarım Zehirleri “İhracatında” Rekor Artış!

Tarım zehirleri nedeniyle 2022 yılının ilk yarısında AB’den Türkiye kaynaklı 259 bildirim yapıldı. Gıda güvenliği ve sağlıklı bir gelecek için.

Okumaya Devam Et
Gıda

Vegan Öğrenciler Beslenme Hakları için Mücadelelerini Sürdürüyor

Üniversitelerdeki vegan öğrencilerin, üniversite yemekhanelerine vegan menü seçeneğinin eklenmesi konusundaki mücadeleleri devam ediyor. Vegan menü taleplerini çeşitli kanallardan rektörlük ve.

Okumaya Devam Et
Gıda

Kayseri Kocasinan %100 Ekolojik Pazar 10 Yaşında

Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği (KAPTAR), Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Kocasinan.

Okumaya Devam Et
Gıda

Organik Tarım AB Ülkelerinin Gıda Krizine Karşı Cevabı Olarak Öne Çıkıyor

Almanya’nın Nürnberg kentinde düzenlenen organik tarım ve doğal ürünler fuarı BioFach’te, Avrupa’nın gıda krizine karşı organik tarımla kendini savunduğu ve.

Okumaya Devam Et
Gıda

Vegan Derneği Türkiye, İTÜ’deki Vegan Öğrencilerin Beslenme Hakkı için Ombudsmanlık’a Başvurdu

Vegan Derneği Türkiye, İTÜ’de okuyan vegan öğrencilerin üniversite rektörlüğü tarafından aylardır görmezden gelinen vegan menü taleplerinin gerçekleşmesi için Kamu Denetçiliği.

Okumaya Devam Et
Gıda

Doğal Gübre Kullanımı Toprağı Zenginleştirdi

Organik ve Organomineral Tarla Günleri’nin dördüncüsü Bursa Doğanköy’de gerçekleştirildi. Organik ve organomineral gübrelerin toprak ve ürün üzerindeki etkilerinin çiftçilerle paylaşıldığı.

Okumaya Devam Et
Gıda

Dersim’deki Tarım ve Kooperatif Çalıştayına Davetlisiniz

“Topraktan Göğe Yaşamın İzinde Tarım ve Kooperatif Çalıştayı”, 16-17 Temmuz tarihlerinde, Dersim Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleşecek. 2015 yılında, Ovacık Belediye.

Okumaya Devam Et