Gıda arşivleri - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
Gıda

Tarım Zehirleri “İhracatında” Rekor Artış!

Tarım zehirleri nedeniyle 2022 yılının ilk yarısında AB’den Türkiye kaynaklı 259 bildirim yapıldı. Gıda güvenliği ve sağlıklı bir gelecek için.

Okumaya Devam Et
Gıda

Vegan Öğrenciler Beslenme Hakları için Mücadelelerini Sürdürüyor

Üniversitelerdeki vegan öğrencilerin, üniversite yemekhanelerine vegan menü seçeneğinin eklenmesi konusundaki mücadeleleri devam ediyor. Vegan menü taleplerini çeşitli kanallardan rektörlük ve.

Okumaya Devam Et
Gıda

Kayseri Kocasinan %100 Ekolojik Pazar 10 Yaşında

Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği (KAPTAR), Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Kocasinan.

Okumaya Devam Et
Gıda

Organik Tarım AB Ülkelerinin Gıda Krizine Karşı Cevabı Olarak Öne Çıkıyor

Almanya’nın Nürnberg kentinde düzenlenen organik tarım ve doğal ürünler fuarı BioFach’te, Avrupa’nın gıda krizine karşı organik tarımla kendini savunduğu ve.

Okumaya Devam Et
Gıda

Vegan Derneği Türkiye, İTÜ’deki Vegan Öğrencilerin Beslenme Hakkı için Ombudsmanlık’a Başvurdu

Vegan Derneği Türkiye, İTÜ’de okuyan vegan öğrencilerin üniversite rektörlüğü tarafından aylardır görmezden gelinen vegan menü taleplerinin gerçekleşmesi için Kamu Denetçiliği.

Okumaya Devam Et
Gıda

Doğal Gübre Kullanımı Toprağı Zenginleştirdi

Organik ve Organomineral Tarla Günleri’nin dördüncüsü Bursa Doğanköy’de gerçekleştirildi. Organik ve organomineral gübrelerin toprak ve ürün üzerindeki etkilerinin çiftçilerle paylaşıldığı.

Okumaya Devam Et
Gıda

Dersim’deki Tarım ve Kooperatif Çalıştayına Davetlisiniz

“Topraktan Göğe Yaşamın İzinde Tarım ve Kooperatif Çalıştayı”, 16-17 Temmuz tarihlerinde, Dersim Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleşecek. 2015 yılında, Ovacık Belediye.

Okumaya Devam Et
Gıda

Hollanda ‘da Hükümetin İklim Planına Karşı Çıkan Çiftçiler Ülke Genelinde Eylem Başlattı

Hükümetin iklim ve azot salımına ilişkin politikalarına karşı çıkan çiftçiler, sabahın erken saatlerinden itibaren ülkedeki zincir marketlerin ve gıda dağıtım.

Okumaya Devam Et
Gıda

Çocuklar, sürdürülebilir tarım için “Fıstığımız Bol Olsun” Dedi

TEMA Vakfı ve Damak tarafından sürdürülebilir tarım uygulamalarıyla Antep fıstığında verim ve kalitenin artırılması amacıyla 11 yıl önce hayata geçirilen.

Okumaya Devam Et
Gıda

“Beslenme, 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’nin 12’siyle İlişkili”

Ayda 21 gram mikroplastik tükettiğimizi, bunun ise haftada bir kredi kartı büyüklüğünde plastik yuttuğumuz anlamında geldiğini belirten beslenme uzmanı Dilara.

Okumaya Devam Et