Kent arşivleri - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
Kent

Yeşil ve Akıllı Bir Ada: Astipalya

Bir ada düşünün; masmavi çarşaf gibi bir deniz, bomboş kumsallar ve harika yemekler. Ama bununla da kalmıyor, “Smart Green Island”.

Okumaya Devam Et
Kent

“Şehrin Pusulası: Çocuklar” Projesiyle Çocuklar, Kent ve Çocuk Hakları Üzerine Düşündü

Sabancı Vakfı Hibe Programı ile desteklenen ve Ankara’da sosyoekonomik açıdan dezavantajlı mahallelerdeki çocuklarda kent ve kente aidiyet bilinci oluşturmayı hedefleyen.

Okumaya Devam Et
Kent

Piccard Ailesi veya Yeni Kaşifler Ne Yapmalı?

Yazı: Sibel BÜLAY [email protected] Dedesi fizikçi, mucit ve kaşif Auguste Piccard. Dünyanın üst atmosferini inceleyen Dede Piccard, balon ile stratosfere.

Okumaya Devam Et
Kent

Birçok Kentte Etkili Sağanak Sonucu Sele Kapılan 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Türkiye’nin birçok ilinde gece saatlerinden itibaren etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Etkili sağanakla beraber cadde ve sokaklar göle dönerken,.

Okumaya Devam Et
Kent

Avustralya ’da Sel Felaketi: Barajlar Taştı, On Binlerce Kişinin Tahliyesi İstendi

Avustralya ’nın Sidney kentinde, etkili olan şiddetli yağmur ve sel baskınları nedeniyle on binlerce kişinin tahliye edilmesi istendi. Yeni Güney.

Okumaya Devam Et
Kent

Sel Felaketleri Can Almaya Devam Ediyor

İklim krizi ile daha sık ve şiddetli yağışlar, ülkemizde hem can kayıplarına hem de büyük ekonomik maliyetlere neden olan sel.

Okumaya Devam Et
Kent

Kastamonu’ndaki Sel Yıkıp Geçti : 1 Kişi Kayıp, 118 Köye Ulaşılamıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kastamonu’da sel yıkıp geçti ; 1 kişinin kayıp olduğunu, 118 köye ise.

Okumaya Devam Et
Kent

Uluslararası Sürdürülebilir Kentler Zirvesi’nden Aklımda Kalanlar

YAZI: Sibel BÜLAY, [email protected]  18 Mart’ta Kadıköy Belediyesi ve ICLEI (Sürdürülebilirlik için Yerel Yönetimler) Uluslararası Sürdürülebilir Kentler Zirvesi için ev.

Okumaya Devam Et
Kent

İklimce Sel Kılavuzu Yayımlandı

UNDP Türkiye’nin UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi Mert Fırat ile birlikte gerçekleştirdiği İklimce Sohbetler kapsamında, İklimce Sel Kılavuzu yayımlandı. Sellere.

Okumaya Devam Et
Kent

“Kentler Artık Küresel Bir Güç”

Sürdürülebilirlik için Yerel Yönetimler, ICLEI Küresel Savunma Direktörü Yunus Arıkan, küresel sorunlara karşı çok katmanlı yönetişimin bir zorunluluk olduğunu hatırlatırken.

Okumaya Devam Et