Kültür arşivleri - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
Kültür

Doğa ile Empati: Ekokurgu Romanlar

Edebiyatın ekokurgu yoluyla insan olmayan doğanın diline dönüştüğünü ve adeta doğanın avukatlığını yapma yöntemi olduğunu söyleyen Yazar Ayşegül Yalvaç ile.

Okumaya Devam Et
Kültür

Sürdürülebilir Sanatın Özgün Örnekleri “Kaçış Noktası”nda

Kale Tasarım Sanat Merkezi, 14 Eylül’den itibaren iç mimar ve sanatçı Oğuz Yalım’ın seramik atıklarıyla ortaya koyduğu eserlerinden oluşan Kaçış.

Okumaya Devam Et
Kültür

“Yaşayan Piramit” Doğayla İlişkimizi Canlandırıyor

Ekolojik sanatın öncülerinden Agnes Denes’in mekana özgü eseri Yaşayan Piramit, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde, 13 Eylül 2022-29 Ocak 2023.

Okumaya Devam Et
Kültür

BIFED 12 Ekim’de Başlıyor

12-16 Ekim tarihlerinde Bozcaada’da gerçekleşecek BIFED için 101 ülkeden 1,000’in üzerinde film başvurdu. Başvuran filmler arasında yerel halkların direniş öyküleri,.

Okumaya Devam Et
Kültür

Marmara Kültürleri Ağı’nın İkinci Mavi Masa Buluşması 10 Eylül’de

10 Eylül Cumartesi günü Marmara Adası Çınarlı Mahallesi’nin tarihi mesire yeri Çınaraltı’nda yapılacak ikinci Mavi Masa buluşmasında adanın çocukları “deniz”.

Okumaya Devam Et
Kültür

Sanat Yoluyla Kazandırılan Görünürlük: KONSERVE

Proje yürütücüsü Teos Kültür Sanat Derneği ikinci başkanı ve proje direktörü Sarp Keskiner ve içerik yöneticisi, KARANTİNA kolektifi kurucu üyesi.

Okumaya Devam Et
Kültür

İklim Krizini Aşmak için Pedallara Asılıyoruz: Bisiklet Sergisi

Adalar Müzesi’nde, 1 Eylül’de açılacak olan Bisiklet Sergisi, bisikletin tarihini anlatırken dünyamızı sarsan iklim krizini aşmak için pedallara nasıl asılabileceğimizi.

Okumaya Devam Et
Kültür

17. İstanbul Bienali Mandaların İzini Sürüyor

17 Eylül-20 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 17. İstanbul Bienali, bu yıl farklı sanatçı kolektiflerine ev sahipliği yapıyor. Dönemimizin önemli çevresel.

Okumaya Devam Et
Kültür

Sanatçılar Seçtikleri Hurda ve Atık Malzemeleri Sanat Eserine Dönüştürüyor

Contemporary Istanbul Vakfı ve Tosyalı Holding işbirliğinde bir araya gelen farklı prensiplerden beş sanatçının katıldığı Artist in Residence programında sanatçılar,.

Okumaya Devam Et
Kültür

Sürdürülebilirlik Odaklı Filmler, Akıllı Hayat Sinema Günleri’nde

Zorlu Holding’in “Akıllı Hayat 2030” kapsamında hayata geçirdiği film gösterimlerinde; sürdürülebilirlik kavramıyla bağdaşan farklı temalarda farkındalık uyandıracak filmler 4 Ağustos’tan.

Okumaya Devam Et