Özel Sektör arşivleri - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
Özel Sektör

Suna’nın Kızları, Kız Çocukların İyi Olma Hali için Bir Ekosistem Kuruyor

Suna’nın Kızları eğitim yolculuğu da bir yılı geride bıraktı. Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç, “Günümüzde kız çocuklar, yoksulluktan.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

SB Turkey’22: Sürdürülebilir, Onarıcı ve Yapıcı bir Dünya Yaratmak için Hızlanmalıyız

Dünyanın en hızlı büyüyen global topluluklarından Sustainable Brands®’in (SB) her yıl merakla beklenen SB Turkey’22 konferansı, 13 Eylül’de Recenter &.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Sustainable Brands Turkey 2022 13-16 Eylül Tarihleri Arasında Düzenleniyor

Sustainable Brands Turkey 2022; 13-16 Eylül tarihleri arasında, “Recenter&Accelerate” temasıyla geçmişe yeniden odaklanıp geleceği planlayarak dönüşümü hızlandırmak amacıyla düzenleniyor. Sürdürülebilir.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

İnsanlık ve Doğa için Çalışan Gençler Kazandı

Samsung’un Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Vakfı ile birlikte hayata geçirdiği “Innovation Campus” eğitim.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Sürdürülebilir Denim Fikirleri Ödül Kazandı

COLIN’S’in bu yıl ilk kez düzenlediği “Denim ve Sürdürülebilirlik” başlıklı yarışma, “Dünya Konuşabilseydi” temasını taşıyor. Üniversitelerin moda ve tekstil tasarımı.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

UN Global Compact SKA Hedefi Hızlandırma Programı Türkiye’de Başlıyor

UN Global Compact, Türkiye’de ilk kez SKA Hedefi Hızlandırma Programı’nı (SDG Ambition) başlatıyor. Program, şirketleri iddialı ve gerçekçi kurumsal hedefler.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

İklim Krizi E-Ticaret Sektörünü de Dönüştürüyor

İklim krizinin olumsuz etkilerinin ağırlaşması nedeniyle dünyadaki ve Türkiye’deki şirketler, sürdürülebilirlik hedeflerini odağına alıyor.  İklim krizinin devletler kadar şirketlerin de.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

“SKA’ların Kamucu Çerçevesini Daha Çok Vurgulamalıyız”

Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu ve TEMA Vakfı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr..

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

Sosyal Girişimciler “Hayata Değer” Katmak için Müze Gazhane’de Buluşuyor

Kale Grubu, 30 Mayıs’ta, Müze Gazhane’de düzenleyeceği etkinlikte; Türkiye’nin farklı yerlerinden sosyal girişimcileri bir araya getirecek. Söyleşilerin yapılacağı etkinlikte, atölye.

Okumaya Devam Et
Özel Sektör

“İklim” Uluslararası Kalkınma Bankalarının Temsilcilerini Buluşturdu

TSKB, dünya kalkınma bankalarının temsilcilerine İstanbul’da ev sahipliği yaptı. 9-13 Mayıs tarihlerinde, IDFC işbirliğinde gerçekleşen “İklim Stratejisi ve Riskleri” konulu.

Okumaya Devam Et