Sağlık arşivleri - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
Sağlık

Çaydurt Deresi’nde Standartların Üzerinde Mikrobiyolojik Kirlenme Tespit Edildi

Bolu’nun Yuva Köyü, Çaydurt Mahallesi, Kurban Bayramı’nın son gününden itibaren görülmeye başlanan zehirlenme vakalarıyla gündemde. İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kararı’na.

Okumaya Devam Et
Sağlık

STK’lar Toksik Savaş Gemisi için Ortak Bildiri Yayımladı; Brezilya Yüksek Mahkemesi Asbest Bombasına “Dur” Dedi

STK’lar, kamuoyunda “Asbest Bombası” ya da “Ölüm Gemisi” olarak bilinen toksik savaş gemisi São Paulo’nun, Basel ve Barcelona Sözleşmeleri’ni ihlal.

Okumaya Devam Et
Sağlık

Avrupa’yı Kavuran Aşırı Sıcaklar Yüzlerce İnsanın Canına Mâl Oldu

Avrupa genelinde hissedilen aşırı sıcaklar, rekor seviyelere ulaştı. İngiltere’de yer yer “kırmızı” ve “turuncu” arasında değişen alarm verilirken Fransız Meteoroloji.

Okumaya Devam Et
Sağlık

ABD’li Şirketler Kürtaj Kararına Karşı Harekete Geçti

ABD’de Yüksek Mahkeme’nin kararının ardından, milyonlarca ABD’li kadın kürtaj erişimini kaybederken, aralarında JP Morgan, Facebook’un sahibi Meta ve Disney’in de.

Okumaya Devam Et
Sağlık

Zehirsiz Kentler için Belediyeler Çalıştayı Düzenlendi

Zehirsiz Kentlere Doğru projesi kapsamında, belediye temsilcilerinin ve uzmanların katılımıyla sivrisinek mücadelesinde Türkiye’deki iyi örneklerin konuşulduğu “Belediyeler Çalıştayı” düzenlendi. Buğday.

Okumaya Devam Et
Sağlık

“Yeşil ve Sağlıklı Bir Hastane Halk Sağlığını Destekleyen Hastanedir”

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Oğuz Işık; tedavi sürecine yardımcı olan,.

Okumaya Devam Et
Sağlık

Sağlık için “Halk Sağlığı” Yaklaşımına İhtiyaç Var

“Şimdilik, 2030 yılına kadar bir yol haritası olarak kabul edilen ‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ ile örtüşen bakış açıları öneriliyor. Sürdürülebilir Kalkınma.

Okumaya Devam Et
Sağlık

“İklim Eylemine Katılım İklim Kaygısını Azaltmada Önemli Bir Adım”

Psikolog ve Halk Sağlığı Uzmanı Joanna Brzezinska, Polonya’da “İklim ve Duygular” isimli bir vakfın kurucusu. Polonya’daki iklim aktivistlerine destek veren.

Okumaya Devam Et
Sağlık

“Fìtrr lu sìltsana trr”

Avatar, enteresan bir film. Görsel şöleni ve 3B çekim tekniklerindeki başarısının ötesinde izleyiciye verdiği birçok alt tema var. Elbette, bunlardan.

Okumaya Devam Et
Sağlık

Zorlanan Sağlık Sistemleri ve Sürdürülebilir Kalkınma

Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahu Ergen, pandeminin sürmesinin sağlık ve iklimle ilgili risklerle mücadeleyi hem ekonomik hem de.

Okumaya Devam Et