Sivil Toplum arşivleri - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
Sivil Toplum

“İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı” Başvurularına İki Gün Kaldı

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı, yaşadığı topluma ve çevreye karşı kendini sorumlu hisseden ve daha iyi bir dünya için.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

“Yeşil İş Ödülü” Kadın Girişimcilerin Yeşil Ekonomiye Geçişini Destekliyor

Yazı: Emine Erdem, KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) kurulduğundan bu yana, tam 20 yıldır iş dünyasında.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

TEMA Vakfı Turan Demiraslan Burs Programı Başvuruları 30 Eylül’de Sona Eriyor

TEMA Vakfı Turan Demiraslan Burs (Lisansüstü) Programı ile öğrencilerin desteklenmesinin yanı sıra doğa koruma ile ilgili alanlarda bilimsel çalışmaların teşvik.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

Genç UPSHIFT Programı Mentorlarını Arıyor!

1 Eylül 2022-1 Mart 2023 tarihleri arasında devam edecek olan Genç UPSHIFT programı; gençlerin hayatlarında yaşadıkları, çevrelerinde fark ettikleri problemlere.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

Change.org Türkiye’den “Çevre Mücadelesinde Dijital Kampanyacılık Eğitimi”

20 milyonu aşkın kullanıcısıyla Türkiye’de değişim isteyenlerin dijital buluşma noktası olan Change.org Türkiye,“Çevre Mücadelesinde Dijital Kampanyacılık Eğitimi” hazırladı. Eğitim sırasında;.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

Buğday Derneği 20 Yaşında!

Bodrum’da bir pazar tezgahından bitkisel ürünler restoranına, ekolojik yaşam dergisinden ekolojik yaşamı destekleme derneğine dönüşen Buğday Hareketi; 30 yılı aşkın.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

6. İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödül Programı Başvuruları Başladı

Kale Grubu kurucusu merhum İbrahim Bodur’un değerlerini yaşatmak ve sosyal girişimcilik ekosistemini desteklemek amacıyla 2017 yılında hayata geçirilen İbrahim Bodur.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

Sürdürülebilir Gıda Platformu ’ndan “Tek Kullanımlık Plastik Azaltım Hareketi’’

Sürdürülebilir Gıda Platformu , tek kullanımlık plastiklerin azaltılması konusunda tüm üyelerini kapsayan yol haritasını belirledi. Hareketin amacı; kurumsal ve bireysel.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

Eko Demokrasi Atölyesi’ne Başvurular Açıldı

Yeşil hareketin bir parçası olan ya da bu alanda öğrenmeye ve hareketin bir parçası olarak çalışmalarını sürdürmeye hevesli, 18-35 yaş.

Okumaya Devam Et
Sivil Toplum

Geleceğin Kadın Liderleri Programına Başvurular Başladı

27 Temmuz tarihine kadar başvuruların kabul edileceği Geleceğin Kadın Liderleri programında, girişimcilik ve sürdürülebilirlik eğitiminin yanı sıra toplumsal cinsiyet eşitliği.

Okumaya Devam Et