Toplum arşivleri - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
Toplum

Z Kuşağı: Sürdürülebilir Yaşamın Öncüsü

Z kuşağı, geleceğinin iplerini kendi ellerine almak istiyor. Söz konusu ise dünyanın geleceği. YAZI: Arzu Deniz AKSOY, Sosyal Etki Girişimcisi,.

Okumaya Devam Et
Toplum

2030 Gündemini Yakalamak

Yakın zamanda yayımlanan Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Raporu 2022, 2030 gündeminin ciddi tehlikede olduğu konusunda bizleri uyarıyor. Rapora göre,.

Okumaya Devam Et
Toplum

Eğitim Umudun Sürdürülebilirliği İçin de Şart

Okullarda verilen eğitim ile çocukların küçük yaşlardan itibaren doğru yönlendirilmeleri ve sürdürülebilirliği yaşamın her alanında alışkanlık haline getirmeleri, bireysel yaşamların.

Okumaya Devam Et
Toplum

İklim Krizinin Nedeni İnsan Nüfusu mu, Yaşam Şekli mi?

BM verilerine göre dünya ilk kez 8 milyarlık insan nüfusuna erişti ve 30 yıl içerisinde bu sayının 10 milyarı bulması.

Okumaya Devam Et
Toplum

Hayvanları Sevmeyen…

Sokak hayvanlarının haklarını sürekli olarak hatırlatan #ekoIQ, kapsamlı bir dosya konusuyla insanın kendi de dahil, her şeyin gezegenin, hatta evrenin birer.

Okumaya Devam Et
Toplum

Yeni İşbirliği: Batı Afrika’da Taşımacılık Eğitim Merkezi Açılıyor

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı ve partnerlerinin işbirliğinde, Batı Afrika’da açılacak olan Taşımacılık Eğitim Merkezi ’nin, lokal ulaşım pazarlarına yeni.

Okumaya Devam Et
Toplum

Çocuklar Afetlere Hazırlık Eğitimi Alıyor

Türk Kızılay Çocuk Programları Koordinatörlüğü ve Save the Children Türkiye Ülke Ofisi, 6-18 yaş grubu çocuklara “Afetlere Hazırlık Eğitimleri” veriyor..

Okumaya Devam Et
Toplum

İklim ve Toplumsal Cinsiyet Birlikte Düşünülmeli

İzmir Barosu Kent ve Çevre Komisyonu Üyesi Avukat Özlem Altıparmak, toplumsal cinsiyet normlarını yeniden üreten her sistemin ve söylemin karşısında.

Okumaya Devam Et
Toplum

“Sürdürülebilirlik Gelecek Nesillere Güzel Bir Dünya Bırakabilmektir!”

Yeni nesil, topluma geri dönüşü önemsiyor; bunu zamanlarını ya da paralarını vererek yapabileceklerini, gönüllü olarak çalışabileceklerini söylüyor.   YAZI: Emine.

Okumaya Devam Et
Toplum

Sosyal Fayda İletişiminde Aciliyetler, İhtiyaçlar, Çözümler 7’inci Hemzemin’de Ele Alınacak

7’nci Hemzemin, 7 Haziran 2022, Salı günü, DasDas’ta düzenleniyor. Alanında uzman konuşmacıları, sivil toplum kuruluşlarını, akademisyenleri, sosyal fayda için çalışan.

Okumaya Devam Et