ETKİNLİKLER, Genel, HABERLER, MANŞET, YEŞİL İŞ|14 Nisan 2018 10.29

V. İstanbul Karbon Zirvesi Başlıyor: Sanayinin İklim Değişimi ile Mücadelesi Tartışılacak

Bu Haberi Paylaşın:

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ev sahipliğinde, 26 Nisan 2018 tarihinde düzenlenecek olan V. İstanbul Karbon Zirvesi “İklim Finansmanı” temel konusu ile enerji verimliliğine odaklanarak sanayinin iklim değişimi ile mücadelesini masaya yatıracak.

Konusunun lider platformunda kamu kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, iş dünyası, akademi ve gençler bir araya gelerek iklim değişimi ile mücadelede sürdürülebilirlik yönetiminin en önemli gerekliliklerinden biri olarak karbon yönetimini irdeleyecek. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) ESCARUS Genel Müdürü Hülya Kurt’un başkanlığındaki “İklim Finansmanı Küresel Gelişmeleri ve Türkiye” adlı oturumda banka ve finans kurumları temsilcileri yer alacakken,”Türkiye’nin Sanayide İklim Değişimi ile Mücadelesi” oturumunda ise Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye Direktörü Rifat Ünal Sayman başkanlığında mevzuat ve ülkemizin karbon azaltım yolu görüşülecek.

Düşük Karbon Kahramanları Açıklanacak

İTÜ Öğretim Üyesi ve SÜT-D Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu “Sanayinin karbon yönetimi başarılarını, iklim değişimi ile mücadelenin en iyi uygulamalarını ‘Karbon Yönetimi ve Endüstri’ oturumumuzda farklı sektörlerdeki lider firmalarımızın tepe yöneticileriyleortaya koyacağız. Bu yılki ‘Düşük Karbon Kahramanı Ödülü’ başvuru sayımız ve gösterilen büyük ilgi enerjimizi artırdı. Zirvemizde kişi ve kuruluşların sera gazı azaltım hedefli sosyal ve teknik karbon yönetimi başarılarını ödül takdimimiz ile onurlandıracağız. Adaylarımızla gurur duyuyoruz. TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta’nın teşrifi ile onurlandıracağı V. İstanbul Karbon Zirve’mize iklim değişimine dur demek için ‘Öğreneceğim var’ ya da ‘Sözüm var’ diyecekleri bekliyoruz” dedi.

  • Bu yazıyı paylaşın
  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg