“Marmara Kervanı” Marmara’daki Çevre Sorunlarını Yerinde Tespit Edecek - Türkiye'nin İlk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi
İklim ve Çevre

“Marmara Kervanı” Marmara’daki Çevre Sorunlarını Yerinde Tespit Edecek

İklim Adaleti Koalisyonu’nun bileşeni olan Marmara Yaşasın grubu, 26-29 Mayıs tarihleri arasında yolda olacak. İstanbul’dan başlayarak Ergene-Biga-Bandırma-Bursa-Yalova-Kocaeli-İstanbul hattında sürecek hareket boyunca ekolojik sorunlar ve yıkım saptandıktan sonra kamuoyuna duyurulacak.

İklim Adaleti Koalisyonu’nun bileşeni olan Marmara Yaşasın grubu, 26 Mayıs’ta dört günlük yola çıkıyor. Marmara’daki ekolojik yıkıma dikkat çekmek için harekete geçen grup üyeleri, İstanbul’dan başlayarak Ergene-Biga-Bandırma-Bursa-Yalova-Kocaeli-İstanbul hattında yer alan ve çevre koruma faaliyetleri yürüten sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelecek, uzmanlar ve halkla buluşacak.

Hat boyunca Marmara’daki çevre sorunları yerinde tespit edilecek, saptanan ekolojik sorunlar ve yıkım, kervan katılımcısı basın mensupları aracılığı ile kamuoyuna duyurulacak, yerinde belgelemeler yapılacak. Her durakta yerel örgütlerin basın duyuruları paylaşılacak, açılmış davaların avukatları da dahil olmak üzere akademisyenlerin davet edileceği forumlar düzenlenecek.

About Post Author